Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple zaalarmował polski prokurator o możliwym ataku oprogramowania szpiegującego NSO

W ramach odpowiedzi na firmę NSO zajmującą się oprogramowaniem szpiegującym, Apple powiadomił polskiego prokuratora generalnego, że jego iPhone został zhakowany przez Pegasusa. Daje nam również pierwsze spojrzenie na tekst alertów bezpieczeństwa Apple.

Chociaż Polska nie przyznała się do kupowania i używania oprogramowania szpiegującego, istnieją istotne dowody na to, że tak…

czuły

Jak wspomniano w naszym podręczniku NSO, firma produkuje oprogramowanie szpiegujące Pegasus, które było wykorzystywane przez wiele rządów do nielegalnego uzyskiwania dostępu do smartfonów dziennikarzy, przeciwników rządu, obrońców praw człowieka, prawników i nie tylko.

Na początku tego tygodnia dowiedzieliśmy się, że Apple pozywa NSO za atakowanie użytkowników iOS, a także że firma monitoruje iPhone’y pod kątem oznak włamania ze strony Pegasusa i ostrzega klientów.

Apple zaalarmował polskiego prokuratora generalnego

ThinkApple podaje, że jedną z zawiadomionych osób jest polska prokurator generalna Ewa Wrzosek. Prawdopodobnie stała się celem po tym, jak wszczęła śledztwo w sprawie nieudanych wyborów prezydenckich, w których na głosowanie korespondencyjne, które się nie odbyło, wydano miliony polskich dolarów.

Ewa Warsawsek jest prokuratorem generalnym i członkiem Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Władze zgłosiły się 23 kwietnia 2020 r., kiedy wszczęły śledztwo w sprawie tzw. „okoliczności wyborów”. Ale tego samego dnia śledztwo zostało wycofane i zamknięte, a wobec Warszawskiego rozpoczęło się postępowanie dyscyplinarne. Od tego czasu prokurator generalny wielokrotnie krytykował zmiany w polskim sądownictwie po 2015 roku.

Wczoraj wieczorem Ewa Wrzosek poinformowała na Twitterze, że otrzymała powiadomienie od Apple dotyczące możliwego ataku służb rządowych na jej iPhone’a za pomocą Pegasusa.

W swoim tweecie poprosiła Ministra Sprawiedliwości o wyjaśnienie.

Właśnie otrzymałem powiadomienie od AppleSupport o potencjalnym cyberataku na mój telefon przez służby państwowe. Zauważając, że możesz kierować się tym, co robię lub kim jestem. Potraktuję to ostrzeżenie poważnie, ponieważ poprzedziły je inne incydenty. ZiobroPL Czy to przypadek?

Wrzosek udostępnił też większość tekstu ostrzeżenia Apple.

Ostrzeżenie: Twój iPhone może być celem ataków sponsorowanych przez państwo. Apple uważa, że ​​jesteś celem ataków sponsorowanych przez państwo, którzy próbują zdalnie włamać się do iPhone’a połączonego z Twoim Apple ID

Jest prawdopodobne, że ci napastnicy zaatakują Cię indywidualnie z powodu tego, kim jesteś lub z powodu tego, co robisz. Jeśli Twoje urządzenie zostanie zhakowane przez hakera sponsorowanego przez państwo, może on zdalnie uzyskać dostęp do Twoich poufnych danych, komunikacji, a nawet kamery i mikrofonu. Chociaż może to być fałszywy alarm, potraktuj to ostrzeżenie poważnie.

Atakujący sponsorowani przez państwo są bardzo dobrze finansowani i wyrafinowani, a ich ataki ewoluują w czasie. Badacze i dziennikarze publicznie udokumentowali takie ataki na popularne usługi w chmurze, w tym iMessage, a także Facebook Messenger, Gmail, Signal i WhatsApp.

Niektóre ataki sponsorowane przez państwo nie wymagają interakcji z Twojej strony, podczas gdy inne polegają na nakłanianiu Cię do kliknięcia złośliwego łącza lub otwarcia załącznika w wiadomości e-mail, SMS-ie lub innej wiadomości. Próby te mogą być dość zakamuflowane, od fałszywych aktualizacji śledzenia paczek po osobiste rozmowy emocjonalne, twierdzące, że określony członek rodziny jest w niebezpieczeństwie. Uważaj na wszelkie otrzymane łącza i nie otwieraj żadnych łączy ani załączników od nieoczekiwanych lub nieznanych nadawców.

Osoby atakujące sponsorowane przez państwo są wyrafinowani i prawdopodobnie będą próbować zaatakować Cię za pośrednictwem innych kanałów, urządzeń i kont niezwiązanych z Apple. Eksperci mogą zapewnić [screengrab cuts off here]

FTC: Używamy automatycznych linków generujących przychody. Następny.

Odkryć. Więcej informacji o Apple znajdziesz na YouTube:

READ  Widzowie: Lider "Koh Lanta" rośnie w siłę i dobry powrót do "The Art of Crime", Faustin Bullert przed "Paulem".