Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple ogłasza swój pierwszy zestaw słuchawkowy z rozszerzoną rzeczywistością

Apple ogłasza swój pierwszy zestaw słuchawkowy z rozszerzoną rzeczywistością

Firma Apple ogłosiła swój pierwszy w historii zestaw słuchawkowy z rozszerzoną rzeczywistością, Apple Vision Pro.

L’Apple Vision Pro // Źródło: Apple

Było to najbardziej oczekiwane ogłoszenie na WWDC 2023 i zostało zorganizowane przez Apple pod koniec wydarzenia, z jednym z „ inna rzecz »Ten, który jest właścicielem tajemnicy twórcy. Po latach plotek producent wreszcie zaprezentował swój pierwszy zestaw słuchawkowy z rozszerzoną rzeczywistością, Apple Vision Pro.

Podobnie jak to, co może zaoferować Meta Quest 3 lub PlayStation VR 2, Apple Vision Pro to zestaw słuchawkowy rzeczywistości rozszerzonej. Dlatego jest wyposażony w wiele kamer skierowanych na zewnątrz, ale także w informacje, które pochodzą z twoich oczu. Mówiąc konkretnie, kask wykorzystuje już zewnętrzny ekran, który pozwala ludziom wokół Ciebie widzieć Twoimi oczami. Ta funkcja, zwana EyeSight, dostosuje się do stopnia zanurzenia w aplikacji.

W rzeczywistości Apple Vision Pro ma cyfrową koronę, podobnie jak Apple Watch, która pozwoli ci ustawić pożądany stopień zanurzenia. Nadaje się do zanurzenia się w wirtualnym świecie lub po prostu trzymania interfejsu aplikacji przed sobą.

Jeśli chodzi o interakcję, Apple zwraca uwagę, że Vision Pro po prostu działa za pomocą głosu, oczu i rąk, bez potrzeby stosowania dodatkowego kontrolera. W ten sposób zestaw słuchawkowy umożliwi nawigację za pomocą palców, po prostu przesuwając je lub poruszając dłonią lub naciskając je, bez konieczności przesuwania ich bezpośrednio przed zestawem słuchawkowym.

Zaawansowane zarządzanie immersją dzięki „cyfrowa korona”

Jeśli chodzi o interakcję z otoczeniem, zestaw słuchawkowy Vision Pro umożliwia przeglądanie okien programów tak, jakby były wokół ciebie, w tym cieni okien aplikacji. Rozmiar tych okien można również regulować bezpośrednio, przesuwając palcem. Podobnie jak w Meta Quest, chodzi o przekształcenie jego środowiska w prawdziwy wirtualny komputer.

Zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro jest również wyposażony w wiele głośników z dźwiękiem przestrzennym, aby w pełni wykorzystać filmy i seriale. W tym aspekcie tryb immersji sprawi wrażenie przebywania w kinie lub sztucznie zmniejszy jasność pomieszczenia.

READ  Thiomargarita magnifica, największa bakteria na świecie, została odkryta na Gwadelupie

Jeśli główny interfejs Vision Pro, Home View, pozwoli ci wybrać aplikacje, zaprezentowanych zostanie kilka, czy to FaceTime do rozmów, udostępniania dokumentów, nagrywania zdjęć lub filmów, czy oglądania filmów Apple TV +. Oczywiście, ponieważ Vision Pro jest tak nowym urządzeniem, Apple będzie wymagać od programistów używania go do przenoszenia własnych aplikacji. W międzyczasie Apple ogłosiło partnerstwo z Disneyem w celu zintegrowania aplikacji Disney+ z Vision Pro.

Komputer w postaci maski narciarskiej

Apple Vision Pro został zaprojektowany z aluminium i tkaniny dla zwiększenia komfortu. Kask wyposażono również w system wentylacji zapobiegający przegrzaniu – bo wbrew oczekiwaniom, do inteligentnej części nie jest daleko. W przypadku wyświetlaczy Apple zgłasza łącznie do 23 milionów pikseli, 7,5 mikrona z boku, przy użyciu technologii Micro-Oled. Wyższa rozdzielczość niż w telewizorach 4K — łącznie 8,3 miliona pikseli. Aby zarządzać dźwiękiem, Apple integruje rogi dźwiękowe Z dynamicznymi przetwornikami umieszczonymi na taśmie i zdolnymi do obsługi dźwięku przestrzennego.

Aby zapewnić optymalny komfort, Apple zauważa, że ​​do zaprojektowania kształtu swojego Vision Pro wykorzystano tysiące twarzy. Pałąk na głowę można również łatwo regulować, a Apple pomyślało o osobach noszących okulary z soczewkami magnetycznymi firmy Zeiss, aby nosić zestaw słuchawkowy bez obaw nawet z lornetką.

Z przodu funkcja EyeSight wykorzystuje ekran 3D, który sprawia wrażenie przejrzystości. Aby uchwycić twarz, w masce nie ma wbudowanej kamery, ale Vision Pro będzie polegać na danych z twarzy i danych w podczerwieni.

Apple Vision Pro jest również wyposażony w układ Apple M2, ale także nowy układ Apple R1 do zarządzania danymi z mikrofonów, czujników i kamer w czasie rzeczywistym. Kask wykorzystuje również system Ray Tracing, aby lepiej odwzorować środowisko pomieszczenia i zrozumieć tekstury.

Apple zgłasza do dwóch godzin użytkowania baterii, tylko z baterią zdalną i możliwością korzystania z niej podłączonej, gdy jesteś w domu lub w pobliżu gniazdka.

READ  Statek kosmiczny Boeing Starliner podejmuje trzecią próbę startu – 05.06.2024 o 15:38

Cena i dostępność Apple Vision Pro

Apple Vision Pro będzie dostępny na początku 2024 roku w Stanach Zjednoczonych w cenie 3499 USD. W tej chwili nie ogłoszono żadnego ogłoszenia dotyczącego Francji.


Czy korzystasz z Google News (Wiadomości we Francji)? Możesz śledzić swoje ulubione media. On podąża Frandroid w Wiadomościach Google (i inni Numerama).