Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amira została zwolniona po trzech latach aresztu

Organizacja praw człowieka w Królestwie Arabii Saudyjskiej ogłosiła dziś, w sobotę, że władze saudyjskie uwolniły księżniczkę, która przez prawie trzy lata była więziona w Rijadzie bez zarzutów.

W kwietniu 2020 r. Basma bint Saud, 57-letnia bizneswoman i osobowość znana ze swojej otwartości, wystosowała apel do króla Salmana i księcia Mohammeda bin Salmana, domagając się jej uwolnienia ze względów zdrowotnych. „Basma Bint Saud i jej córka Suhoud, przetrzymywani w areszcie od marca 2019 roku, zostali zwolnieniNa Twitterze podała londyńska organizacja ALQST, która specjalizuje się w Arabii Saudyjskiej.

«Nigdy nie postawiono jej żadnych zarzutów, gdy była w areszcie„NGO dodała z ubolewaniem”.ZaniedbanieOd władz odpowiedzialnych za zdrowie księżniczki.

Basma Bint Saud została aresztowana przed wyjazdem do Szwajcarii na leczenie, według źródła bliskiego jej rodzinie. Natura choroby, na którą cierpisz, nie została ujawniona. Według jej rodziny księżniczka Basma, najmłodszy syn zmarłego króla Sauda bin Abdulaziza, zasłynęła z zajmowania pozycji proreformatorskich i piętnowania naruszeń w Arabii Saudyjskiej.

Księżniczka saudyjska była przetrzymywana w więzieniu Al-Ha’ir, niedaleko Rijadu, w którym jest wielu więźniów politycznych. Saudyjska rodzina królewska była mocno wstrząsana od czasu powstania księcia koronnego znanego jako MBS w 2017 roku, który stał się de facto władcą bogatej w ropę monarchii.

Wiele ważnych postaci saudyjskiej rodziny królewskiej zostało obalonych lub wydalonych przez władzę. Według kilku źródeł, w marcu 2020 r. Gwardia Królewska aresztowała brata i siostrzeńca króla Salmana pod zarzutem planowania zamachu stanu przeciwko Mohammedowi bin Salmanowi.

Organizacje pozarządowe regularnie potępiają przypadki łamania praw i wolności w tym konserwatywnym królestwie i jego próby splamienia jego wizerunku na całym świecie poprzez imprezy sportowe i popularne koncerty.

READ  COVID-19: nowy rodzaj omikronu? Co wiemy o odmianie „BA.2”, która może ożywić piątą falę?

Zobacz też – Emmanuel Macron w Arabii Saudyjskiej: „Mohammed bin Salman jest mu winien”, analizuje Pascal Boniface