Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alizé Cornet pokonuje Igę Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu

Za pośrednictwem Associated Press Francuzka Alize Cornet świętuje przerwę w drugim secie z Polską Igą Swietic podczas meczu singlowego trzeciej rundy kobiet w szóstym dniu Wimbledon Tennis Championships w Londynie, sobota, 2 lipca 2022 r. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Za pośrednictwem Associated Press

Tenis – To wyczyn, którego francuscy gracze rzadko osiągają. W trzeciej rundzie Wimbledonu pokonała numer jeden na świecie Alizee Cornet, Egę Świątek.

Polak, który niecały miesiąc temu zdobył mistrzostwo Rolanda Garrosa, utrzymał historyczną passę 37 kolejnych sukcesów i 6 kolejnych mistrzostw.

Po zwycięstwie 6-4/6-2 Francuzka, 37. na świecie, odniosła dwutygodniowy występ i był jednym z najlepszych w swojej karierze, bez wątpienia niedaleko od zwycięstwa w 2014 roku nad Sereną Williams na równych warunkach. Sąd Centralny w Londynie. Zmierzy się z Australijką Agla Tomljanovic w 1/8 finału. „Po francusku mówimy, że wino z czasem staje się lepsze, jestem jak dobre wino. Jestem jak dobre wino”, odpowiedziała Niçoise, która mówi, że ma „jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze”.

W Australian Open dotarła do ćwierćfinału, a następnie wycofała się z kontuzją w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa.

Zobacz także na The HuffPost: Ten chłopiec od piłek został prawie trafiony przez Kyrgios i skończyło się na odzyskaniu rakiety