Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ale co zrobił Bernard Werber w „Les Traitors” na M6?

Kogo spodziewasz się znaleźć w reality show z udziałem celebrytów? Byli sportowcy, komicy, komicy, ex-Miss France, gwiazdy sieci społecznościowych…, to widać. Wszystkie te profile (David DowlettCamille Lacourt, Alex Ramirez, NATO, Martin Lamotte, Elsa Essenault, Delphine Weisbeiser, Just Riad…) zdrajcyktóry został uruchomiony w środę o godzinie 21:10, dnia m 6. Z drugiej strony, wśród czternastu postaci, które są gotowe nakreślić swoje mniej lub bardziej solidne strategie, nikt nie wyobrażał sobie, że zobaczy bestseller.

Bernarda Webera Jest jednak częścią tego. Mężczyzna, prawie 61 lat, jest jednym z najpoczytniejszych francuskich pisarzy na świecie – sprzedano tylko 20 milionów egzemplarzy mrówki – bardziej przyzwyczajony do rozwijania uznania. Jego odkrycie jako odtwarzacza katodowego jest zaskakujące. Zdając sobie z tego sprawę, „długo się wahał”, zanim powiedział „tak”. Powiedział na początku lipca podczas okrągłego stołu 20 minut Dzielić.

„Mam pełne zaufanie do mojego przyjaciela Erica Antoine”

„Wcześniej otrzymywałem podobne programy. Tym razem zdecydowałem się zaakceptować, że całkowicie ufam mojemu przyjacielowi Ericowi Antoine. Cokolwiek to było, gospodarz zmienił sytuację” – wyjaśnia Bernard Werber. Czy dziś tego żałujesz? „Widziałem ostre cięcie. Nie zdaję sobie sprawy, czekam, aby zobaczyć reakcję ludzi wokół mnie, aby wiedzieć, co powinienem myśleć. „

„Tak naprawdę nie żartował z siebie. Był świetnym graczem, zapewnia Eric Antoine. Naprawdę chciałem, aby Bernard był w serialu. Po raz pierwszy grałem w tego rodzaju grę w jego domu. i powiedziałem mu, że następnym razem będę mistrzem gry.” »

Gra planszowa, o której mówi, to: Wilkołak z Thiercelieux do każdego zdrajcy Podobny w zarysie, ale w naturalnej wielkości, do zamku Owernii ze spotkaniami w środku nocy. Rywalizacja rozpoczyna się, gdy czternastu zawodników usiądzie przy stole i zamknie oczy. Subtelnym ruchem ramienia Eric Antoine mówi całej trójce, że są „zdrajcami”. Pozostała jedenastka to „Wielbiciele”.

Każdego wieczoru zdrajcy spotykają się potajemnie i postanawiają wyeliminować „Zbawiciela”… który nie pojawi się następnego dnia na śniadaniu. Będą też musieli uważać, aby ich maski nie zostały odsłonięte i zniszczone przez innych uczestników. Ponieważ wszyscy gracze, w tym „zdrajcy”, są regularnie zapraszani do głosowania przeciwko podejrzanym o granie w podwójną grę… zatem strategia, oszustwo i wyczucie przeciwnika są kluczowymi słowami serialu.

„Strefa skrajnego dyskomfortu”

„Myślę, że przygoda zaczyna się, gdy jesteś poza strefą komfortu, a ja znalazłem się w strefie skrajnego dyskomfortu i to było ekscytujące!” podsumowuje Bernard Weber. Czy miał być zdrajcą? Nie licz na nas Z drugiej strony możemy powiedzieć, że kiedy Eric Antoine rozmawiał twarzą w twarz z każdym z kandydatów i zapytał, czy spodobałoby im się przebywanie wśród zdrajców, pisarz był jedynym, który odmówił”. powiedział mu, że mimo wszystko może mi ją narzucić, jak identyfikuje Bernard Werber. Naprawdę nie mogę kłamać. To wada życiowa. Poza tym znalezienie sprawców jest bardziej ekscytujące niż bycie winnym i próba ukrycia się. »

Zawodowa deformacja, Bernard Werber nie mógł nie obserwować przebiegu gry przez pryzmat jej autora. „Następuje dramatyczny wzrost, punkt kulminacyjny, niezwykły moment suspensu, którego produkcja nie była w stanie przewidzieć ani zaaranżować. To bezbłędna linia narracyjna, pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalności” – mówi. ścigają się z czytelnikiem. Pisarz musi iść tam, gdzie czytelnik się tego nie spodziewał. Gdyby osoba czytająca odgadła, kto był zabójcą, nie wyszłoby. Cóż, w serialu publiczność wie kim są zabójcy. [les „traîtres”] Ale nie wie, jak to zostanie objawione ani czy zostanie objawione. Jasne, nawet promując program, Bernard Werber wie, jak pomóc nam iść dalej…

READ  David Gilmore, gitarzysta Pink Floyd, ma prawo wykorzystać popularną piosenkę SNCF - wieczorną wersję zachodniej Francji