Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacja OFF7. Rocambole, platforma do czytania na żywo ze 100% oryginalnymi treściami

Czy możesz się przedstawić?

Zrobiłem IUT w Saint-Etienne przez 2 lata, a następnie ESC Montpellier i Emlyon. Karierę zaczynałem w Corporate Finance: Firma Inwestycyjna Venture Capital, Bpifrance, Fundusze Inwestycyjne Private Equity.

Dlaczego fundusze inwestycyjne?

Ponieważ pod koniec roku w Polsce powiedziałem sobie, że muszę znaleźć swoją drogę, więc szukałem odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, jeśli nie muszę pracować? Moja odpowiedź była jasna, zamierzam inwestować w startupy, które mogą coś zmienić. Potrzebowałem pracy, więc zrobiłem wszystko, aby wejść do funduszu, który inwestuje w startupy.

Potem zdałem Po drugiej stronie ogrodzenia Jak mówimy w kategoriach. Dołączyłem do DAF, startupu zajmującego się technologią żywności, który właśnie zebrał 2 miliony euro. Widziałem za kulisami, to było bardzo intensywne, ale bogate w naukę. Potem poszedłem do programu IBM Graduate Program w krajach Beneluksu, ponieważ zdałem sobie sprawę, że pieniądze nie rozwiążą wszystkich problemów, a czasami jedynym rozwiązaniem jest technologia. W końcu poddałem się syrenom przedsiębiorczości, tworząc Rocambole w czerwcu 2019 r. i w grudniu 2019 r. postawiłem na pełny etat.

Czy możesz powiedzieć więcej o swoim rozwiązaniu?

rolka Jest to pierwsza platforma do czytania strumieniowego ze 100% oryginalną, ekskluzywną i wysokiej jakości treścią. Aby przystąpić do budowania takiego katalogu, produkujemy dla siebie serię do czytania, zarówno w fikcji, jak i w non-fiction. Rzeczywiście, naszą wizją jest wprowadzenie transmisji strumieniowej na żywo do czytania, tak jak miało to miejsce w przypadku wideo i muzyki. Ale tym razem nie chcemy dostosowywać nośnika fizycznego do mediów cyfrowych, ale tworzyć oryginalne treści cyfrowe. Nasz bogaty katalog ponad 200 historii.

Platforma jest dostępna ze smartfonów, tabletów i komputerów i oferuje dwie nowe serie tygodniowo. Dla jednych jesteśmy Netflixem, dla innych odrodzeniem serii, ale dla wszystkich platformą, na której można przeczytać najlepsze historie.

READ  Polska i Węgry blokują termin „równość płci” na Szczycie Społecznym Unii Europejskiej

Nasze zadanie jest równie proste, co złożone: (ponowne) sprawienie, by każdy chciał czytać, bez dyskryminacji, po prostu czytać seriale na swoim smartfonie (każdy znajdzie coś dla siebie) i można je czytać wszędzie (transport, teatry). czekanie itp.).

Co napędza zespoły Rocambole? Zmień świat na swoim poziomie, pozwalając Francuzom na ponowne połączenie się z ich wyobraźnią i kreatywnością, jednocześnie odcinając się od sieci społecznościowych.

Dlaczego opracowałeś tę koncepcję?

Bo dzisiaj 2 osoby na 3 chcą czytać więcej, a to przekłada się na to, co nazywam Pierwszy efekt Janiep”. Czytanie książki miesięcznie to bardzo powszechna decyzja. Aż dziw, że w XXI wieku dwie na trzy osoby czegoś chcą, a nie mają lub nie mogą mieć.

Kto dzisiaj korzysta z Twojego rozwiązania?

Potencjalnym klientem może być każdy posiadacz smartfona, który kiedykolwiek czytał książkę. Usługa jest jednak szczególnie atrakcyjna dla kobiet w wieku od 18 do 35 lat. Kobiety czytają więcej niż mężczyźni i znajduje to odzwierciedlenie w nas 😉

Dlaczego ubiegałeś się o OFF7?

Ponieważ mamy tę samą pracę: opowiadać najlepsze historie jak największej liczbie osób.

Jakie są Twoje oczekiwania wobec programu?

Wymiany, informacje zwrotne, testy, wdrożenie operacyjne i dobro w celu osiągnięcia zdefiniowanych synergii.

Czy jest jakiś startup z poprzednich sezonów OFF7, który Cię inspiruje? Który i dlaczego?

Oczywiście: Famileo!! Ponieważ ma też świetne historie i jest bardzo dobrym przykładem sukcesu.

Jak myślisz, co możesz wnieść do kolekcji Ouest-France?

Wspólnie opracowali regionalną historię, a po drugie zapewnili platformę podobną do tej z rolka W białej etykiecie, aby grupa Ouest-France miała miejsce na dystrybucję opowiadań o pewnym regionalnym oddźwięku, rodzaj strony internetowej, ale w “fajnej” wersji. Na przykład La Fabrique à Stories d’Ouest-France

Jakie są kolejne duże kroki w rozwoju Twojego startupu?

READ  Obsługiwane tytuły: Quebecor, JPMorgan Chase, Cogeco, EasyJet, Tesco, Toshiba

Międzynarodowy rozwój października