Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akropol, retrospekcja, arc nova i pretendenci!  Zwycięstwo w grze Golden Ace

Akropol, retrospekcja, arc nova i pretendenci! Zwycięstwo w grze Golden Ace

Gra strategiczna Akropol Zdobył nagrodę Consumer Game Golden Ace 2023 na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes w czwartek, 23 lutego. Ark Nova, Challengers i Flashback Zombie Kidz zdobyli Ace d’or w kategoriach Expert Game, Insider Game i Kids Game.

Akropolis, gra polegająca na układaniu kafelków, w której każdy gracz kolejno buduje trójwymiarowy akropol, zdobywa nagrodę w kategorii głównej, wyprzedzając wspaniałą grę dwuosobową District Noir oraz grę typu trick-and-memory, That’s Not a Hat.

W kategorii gier eksperckich, gra strategiczna zarządzania ogrodami zoologicznymi Ark Nova, ulubiona ze względu na bardzo pozytywne opinie od czasu jej premiery, wygrała z operatorem kosmicznym Federacji gry pozami i grą zarządzania Carnegie.

Gra Flashback Zombie Kidz, oferująca udaną eksplorację łączącą obserwację i dedukcję, zdobyła trofeum w kategorii Gry dla dzieci, pokonując taktyczną grę w kulki La Colline aux feusfouts oraz ryzykowną grę La Planche des pirates.

W kategorii gier znających się na rzeczy Challengers! , która łączy intensywne bitwy z budowaniem talii, zdobywa pierwszą nagrodę, pokonując potężną grę logiczną Turing Machine. I wyjątkowe doświadczenie oferowane przez tajemniczą grę Brakuje Alicji. Nagroda Złotego Asa, przyznawana od 1988 roku na rozpoczynającym się w piątek 24 lutego Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes, jest jedną z głównych światowych nagród dla gier planszowych, obok niemieckiego Spiel des jahres („Gra roku )”.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Carla Krammel, założycielka, Critical, Ark Nova… Dziesięć gier planszowych do wsunięcia pod choinkę

świat

READ  „Częściowo moja wina”: Polska musiała uciekać, gdy fani odpalili rakiety po bramce świętowanej przez gwiazdę w meczu Mistrzostw Świata (WIDEO)