Wracając do szkoły, Arte, z rekordową publicznością w tym roku, potwierdziła swoje pragnienie „stania się wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną”, z szeregiem niewizualnych (dokumentów, seriali) i nowych programów w programie , szczególnie w sieciach społecznościowych.
Aby powrócić do szkoły, Arte twierdzi, że chce stać się „wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną”, z szeregiem niewidzianych (dokumentów, seriali) i nowych programów w programie, zwłaszcza w sieciach społecznościowych.
„Nasz cel jest jasny: stać się wiodącą europejską audiowizualną platformą kulturalną” – powiedział szef francusko-niemieckiego kanału Bruno Patino podczas telekonferencji w czwartek.
Rekord historyczny
– To europejskie przyspieszenie, które chcemy wdrożyć, jest sercem projektu naszej grupy, który został podpisany w czerwcu ubiegłego roku – kontynuował prezes sieci. Cyfrowy wyświetlacz „ostatecznie” przekroczy sześć dostępnych obecnie języków (francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski i angielski).
Na poparcie tej ambicji wyniki były zadowalające: „Od początku roku kanał zgromadził 2,9% udziału w widowni na antenie, co jest historycznym rekordem” – powiedział Patino.
Po stronie cyfrowej oglądalność wzrosła ponad pięciokrotnie w latach 2017-2020, a platforma arte.tv rejestruje średnio 170 milionów filmów oglądanych każdego miesiąca. Na portalach społecznościowych (YouTube, Facebook, Instagram, Twitter) Arte ma ponad 18 milionów subskrybentów.
Kobiety i młodzież myślą o liście
Na początku roku szkolnego kanał prezentuje „stan świata we wszystkich jego postaciach” według trzech głównych tematów: „rola kobiet”, „miejsce młodości” i myślenie, jak zadeklarował redaktor naczelny Boris Razon. Arte Francja.
Pytanie o miejsce kobiet w społeczeństwie można znaleźć w serialu „Mytho”, z którego drugi zostanie wyemitowany w październiku, oraz „Nona et ses Filles”, pierwszym serialu Valérie Donzelli, dostępnym jesienią jako Miou- Miou, która jest w ciąży w wieku siedemdziesięciu lat.
Film „H24” skupia się na przemocy wobec kobiet poprzez 24 filmy krótkometrażowe „napisane przez 24 europejskich pisarzy, zagrane przez 24 aktorki i nakręcone przez 24 reżyserów”.
Refleksja i młodzież spotykają się w serialu „Anna” Niccola Omanettiego, od 10 września na arte.tv, który śledzi podróż nastolatka na Sycylię wyniszczaną przez epidemię, która zgładziła dorosłych.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”