Euro 2024: Kylian Mbappe zdobywa bramkę po powrocie do gry po kontuzji, ale Francja remisuje z Polską

Kylian Mbappe wykorzystał rzut karny po powrocie na mecz po złamanym nosie, jednak Francja straciła bramkę Roberta Lewandowskiego po stałych fragmentach gry, a Polska zremisowała we wtorek w Mistrzostwach Europy mężczyzn 1:1:1. .

Mbappe zdjął maskę, aby świętować z francuskimi kibicami swoją bramkę, którą zdobył w 56. minuciemi Minuta gry i strzelenie pierwszego gola na Mistrzostwach Europy w 2024 roku. To jednak nie wystarczyło, aby zapewnić swojemu krajowi prowadzenie w grupie czwartej.

Lewandowski zobaczył rzut karny obroniony w 77. minuciemi 8. minuta gry francuskiego bramkarza Mike’a Maignana. Jednak polski napastnik doszedł do siebie i wbił igłę przy drugiej próbie.

Tym samym Francja zajęła w grupie czwartej drugie miejsce za Austrią, a w 1/8 finału turnieju zmierzy się z krajem zajmującym drugie miejsce w grupie piątej, czyli Belgią, Rumunią, Słowacją czy Ukrainą, 1każdy Lipiec.

Francja nie strzelała jeszcze regularnie goli na Euro 2024, pokonując Austrię 1:0 po samobójczej bramce i remisując 0:0 z Holandią. Mbappe opuścił tę konfrontację po złamaniu nosa w meczu z Austrią.

Mbappe wrócił do wyjściowego składu przeciwko Polsce, która już przed rozpoczęciem meczu odpadła z turnieju. Na jego grę wyraźnie wpływała maska, która ograniczała jego widzenie peryferyjne.

Ograniczał swoje zmagania o posiadanie piłki, a podczas pojedynków powietrznych był całkowicie niewidoczny.

Jednak Mbappe pozostaje najniebezpieczniejszym napastnikiem Francji, strzelając swojego pierwszego gola w sześciu meczach w tych rozgrywkach – wystąpił w czterech na Euro 2020 i dwóch kolejnych w tym roku – po tym, jak potknął się o Ousmane Dembélé w polu karnym.

Mbappé rozegrał cały mecz, zaczynając od zaawansowanej pozycji w ataku. Trener Didier Deschamps przeniósł go następnie na lewe skrzydło, gdzie odegrał spokojniejszą rolę dla Francji, dwukrotnego mistrza Europy, który dotarł do finału Mistrzostw Świata 2022.

READ  Niemcy: Syn Hummelsa świętuje CSC

Niespodziewanie Austria jest na szczycie grupy!

Marcel Sabitzer strzelił gola w końcówce meczu i po pokonaniu Holandii 3:2 dał Austrii awans do kolejnej rundy mistrzostw Europy.

Austriakom do uniknięcia porażki potrzebny był zaledwie jeden punkt, a mecz rozpoczął się dobrze po tym, jak holenderski napastnik Donnel Malen strzelił samobójcę w szóstej minucie gry.

Rezerwowy Xavi Simons wyrównał Cody’emu Gapko w drugiej minucie drugiej połowy, ale Romano Schmid odzyskał prowadzenie dla Austrii w 59. minucie.

Memphis Depay wyprowadził obie drużyny na remis w 75. minuciemiPo powtórce wideo, o którą poprosił sędzia Ivan Krozlyak, potwierdził, że nie dotknął piłki ręką.

Sabitzer wrócił dwie minuty później do reprezentacji Austrii, oddając mocny strzał z ostrego kąta.

To okazało się zwycięską bramką, pomimo emocjonującej końcówki meczu po obu stronach boiska.

Tym samym Austria zajęła pierwsze miejsce w grupie czwartej. Francja i Holandia zapewniły już sobie kontynuację podróży dzięki wynikom z poprzednich meczów.

Nadesłał: Kieran Fahey z Associated Press