Liga Narodów: Szampan przed herbatką cytrynową: Portugalia pokonała Polskę

Portugalia pokonała w Warszawie Polskę (3:1) w trzecim dniu grupy A1 Ligi Narodów. Cristiano Ronaldo podwyższył na 2:0 w 37. minucie, a Bernardo Silva zdobył bramkę w 26. minucie. Piotr Zieliński zmniejszył przewagę (78.), ale samobójczy gol Jana Bednarka w 88. minucie przechylił szalę na korzyść Selecao, który w 3 dni zdobył 3 punkty.

Roberto Martineza W porównaniu z pokonaną Portugalią dokonał czterech zmianSzkocja : Renato Vega Wprowadzono zamiast tegoAntonio SilvyI Diogo Dalota, Rubena Nevesa I Krystiana Ronaldo zmieniły się Nelsona Semedo i Jono Palhinha I Diogo Jota.

Grając u siebie, Polska próbowała przejąć inicjatywę i wypracowała sobie pierwszy rzut rożny. Jednak pierwszy strzał był dziełem Portugalii Dalot w 9. minucie, ale Łukasz Skorupski przeszkadza. Pierwsza dobra okazja pojawiła się w 10. minucie Rafał LeoRonaldo wykorzystał odbicie polskiego zawodnika i skierował piłkę w polską bramkę. Neves strzelił gola po dośrodkowaniu w 14. minucie Pedro NetoWcześniej główkował piłkę Bruno Fernandesa Posłał strzał z pół metra, który tylko Skorupski mógł odepchnąć.

W 20. minucie na obrzeżach pola karnego Portugalii ponownie stworzyli zagrożenie. Nuna Mendesa Uchylenie pierwszej sytuacji, wcześniej Karol Świdarski Nie wyśrodkowany Nicola SaleskiKtórego głowa nie jest obramowana.

Poczujesz się, jakbyś korzystał z konsoli PlayStation

Odpowiedź Portugalczyka była zabójcza i… z artystycznym akcentem. Po świetnym podaniu Nevesa Bruno FernandesaSilva strzelił gola w 26. minucie głową.

Dziesięć minut później, gdy Polska próbowała zareagować, Portugalia podwyższyła na 2:0 po wspaniałej indywidualnej akcji Leo, który nie zawahał się oddać strzału na drugą stronę bramki, a Ronaldo wziął na siebie odpowiedzialność za wykończenie. Lewa noga doprowadziła obie drużyny do wyrównania.

Polska odpowiedziała w 40. minucie Sebastian Szymański Zbliżam się do postu Diego CostyPrzed Ronaldo Fernandez strzelił gola w 43. minucie.

READ  Nieznajomy jedzie do Polski (wył.)

Bruno dwa razy

W drugiej połowie polski trener został zwolniony Sebastian WalukiewiczJuż dopuszczony do wniesienia żółtej kartki Jakub Kiwier. Gospodarze ponownie próbowali przejąć kontrolę nad meczem, ale w 54. minucie Portugalia była bliska podwyższenia wyniku na 3:0 po zwycięstwie Ronaldo. Źle uderzył lewą nogą przy wejściu na pole karne.

Polska zareagowała natychmiast, wykorzystując falstart nadchodzącego Costy Rubena DiazaI Roberta Lewandowskiego Opublikował tytuł, który zachwycił portugalski post. Tuż przed wybiciem godziny Skorupski sparował nowy atak kawalerii Leo, od lewej do prawej, po czym oddał dośrodkowanie Fernandezowi.

Czas CR7

Martinez ponowił atak w 63. minucie FRANCISCO DRINCAO W miejsce Leo i Diogo Jota Zamiast Ronaldo. Niedługo potem, w 65. minucie, Mendes rzucił Fernandeza, ale obrona była zbyt silna. W 66. minucie Jakub Modar przyjechał grać dla Polski na godz Maximilano Oyedele. W 68. minucie Szymański miał miejsce, ale jego strzał został zablokowany przez Costę.

Polska wierzy w to przez 10 minut

W 75. minucie Neto strzelił z drugiej strony bramki po kolejnej dobrej obronie Skorupskiego, po czym Polska dokonała podwójnej konwersji. Michaela Ameyau Zamiast Zalewskiego i Kakbar Urbanski Zamiast Świderskiego.

To Urbański od razu miał wpływ na przebieg meczu i w 78. minucie połączył się z Zieleńskim, który po zbiórce pokonał Costę i wrócił na właściwe tory.

W 82. minucie Martinez wprowadził Semedo dla Neto, a Polska odpowiedziała. Krzysztof Piątek Zamiast Szymańskiego. Portugalia miała kolejną dobrą okazję w 85. minucie, kiedy Fernandez podał piłkę do Mendesa w pole karne, a Jota w następnej minucie strzelił obok bramki.

Rzeczywiście, gol pocieszenia padł w 88. minucie, kiedy Semedo przejął piłkę i wypuścił Mendesa. Asysta obrońcy Joty została odbita do własnej siatki przez Bednarka, co wywołało protesty Polaków po golu samobójczym i dwóch żółtych kartkach dla Piątka i Skorupskiego.