Piłka nożna Francja-Polska: 1-1

Francuska drużyna na rozpoczęciu (zdjęcie: DR Simon Morcel/FFF)

Po tym jak reprezentacja Francji w piłce nożnej zakwalifikowała się (1:1) przeciwko Polsce, zakwalifikowała się bez chwały do ​​finału Pucharu Narodów Europy 2024. Tak naprawdę Blues zakwalifikowali się już przed tym spotkaniem. Ich celem było jednak zajęcie pierwszego miejsca w grupie D. Dlatego konieczne było pozyskanie wyeliminowanych już Polaków. Pomimo powrotu Mbappe (w masce) Francuzi rażąco potwierdzili jego nieskuteczność. Teraz ryzykują, że w następnej rundzie zmierzą się z Belgią.

Przełomowy moment w meczu nastąpił w 78. minucie. Sędzia podyktował surowy, ale sprawiedliwy rzut karny po faulu Upamecano na Świderskim. Prowadzi to do pojedynku pomiędzy Robert Lewandowski I Mike’a Minyana. Były bramkarz LOSC jako pierwszy zatrzymuje strzał polskiej gwiazdy. Nie stanął jednak obiema nogami na linii bramkowej i M. Guida ponownie przyjął rzut karny. I tym razem Lewandowski nie przepuścił okazji. To wyrównujący mecz, w którym dominowali Blues.

Ale podobnie jak w konfrontacji z Austrią i Holandią, Francuzi wykazali się karygodną niekompetencją. Było wiele okazji, szczególnie w pierwszej połowie. Wygląda jednak na to, że napastnicy nie są w stanie zdobyć bramki. Zwłaszcza, że Polski bramkarz Skorupski Marsze się mnożyły.

Mbappe zdobywa bramkę z rzutu karnego

Na bramkę Francji musieliśmy poczekać do 56. minuty, ale z rzutu wolnego. To logiczny rzut karny za wyraźny faul Kiyoora na Dembélé. Kyliana MbappeZamaskowany zawodnik bez problemu temu zapobiega i daje przewagę (1-0) swojej drużynie.

Film sportowy BeIN. Bramka Kyliana Mbappé z rzutu karnego.

Niestety, The Blues nie zdołali schronić się przed rzutem karnym Lewandowskiego. Tym bardziej, że zmiany w Didiera Deschampsa Okazuje się nieskuteczne. Końcowy wynik (1:1) nadal pozwolił Francji zająć drugie miejsce w grupie D Za niespodzianką stoi Austria, która pokonała Holandię 3:2. Ale wyniki są niepokojące: zwycięstwo, dwa remisy i, że tak powiem, tylko dwie zdobyte bramki. Bo to CSC i kara. W tym meczu francuscy napastnicy podczas trzech meczów byli całkowicie bezużyteczni, strzelając 53 razy na bramkę! Bolesna statystyka.

Na zakończenie spotkania, Didiera Deschampsa Jednak ten rozczarowujący wynik przyjęli z pewnym fatalizmem. ” Musisz docenić to, czego zrobiłeś. Jesteśmy wykwalifikowani. Pierwszy cel zostaje osiągnięty nawet jeśli nie zajmiemy pierwszego miejsca. Ruszy nowy konkurs. »

Reakcja Didiera Deschampsa na mikrofon BeIN Sports.

Do zobaczenia 1 lipca

Reprezentacja Francji zagra teraz w poniedziałek, 1 lipca, z wybranym przeciwnikiem. Będzie druga w grupie E. To najwęższa grupa w rozgrywkachUkraina, Rumunia, Słowacja I Belgia Mają remis 3 punkty. Zatem istnieje 33% szans na zobaczenie A Francja-Belgia W 1/8 finału. Mecz na wagę złota w frikadil…więc odezwij się jutro wieczorem około 20:00.

Warto zaznaczyć, że bramkarz RC Lens, Cena Sambyi Gimontoa Benjamina Pavarda Od rozpoczęcia Euro 2024 nie zagrali ani minuty.

Arkusz meczowy

Francja – Polska: 1:1 (0:0) w trzecim dniu piłkarskich mistrzostw UEFA Euro 2024

Stadion w Dortmundzie-Westfalii. Ciepła pogoda. Trawa jest w dobrym stanie. 80 000 widzów.

rządzić: Marco Guida (Włochy).
Ostrzeżenia. – Francja: Rabiot (43); Polska: Zalewski (24), Dawidowicz (89). Świderski (90+3).
Cele. – Francja: Mbappe (56. punkt); Polska: Lewandowski (79. punkt)

Francja: Maignan-Kounde, Upamecano, Saliba, T. Hernandez – Kante (Griezmann, 61), Chouamini (Fofana, 81), Rabiot (Camavinga, 61) – Dembélé (Kolo Mwani, 86), Mbappe (Cape), Barcola (Giroud). , 61). Wyznacznik: Didiera Deschampsa.

Polska : Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kujur – Frankowski, Moder, Zieliński (Cap), Zalewski (Skoras, 68) – S. Szymański (Świderski, 68), Lewandowski (Kapp), Urbański. Wyznacznik: Michela Probersa.