Rowdies pokonuje PFC w rzutach karnych

Pierwsza runda eliminacji drugiej ligi dostarczyła nam wielu emocji. Rodez i Paris, zajmujące odpowiednio czwarte i piąte miejsce, rywalizowały o zaszczyt spotkania z Saint-Etienne w drugiej rundzie w najbliższy piątek. Wszystko zaczęło się bardzo szybko od tego spotkania, od początkowego wyniku dla paryżan, który zdobył Deco (0-1, 4). Zespół Ruthinwy wyrównał bezpośrednio po rzucie karnym Dingera (1-1, 8. minuta), po czym skorzystał ze wspaniałej interwencji Corridora (2-1, 33. minuta). Podopieczni Didiera Santiniego zrobili kolejny krok w stronę kwalifikacji, gdyż Mbou po powrocie z szatni otrzymał drugą żółtą kartkę (48. miejsce).

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Pomimo tej przewagi liczebnej miejscowi nie byli w stanie przeprowadzić ataków i pozostali w zasięgu ognia przeciwników. Debila wykorzystała okazję na wyrównanie w ostatniej sekundzie po rzucie rożnym (2-2, minuta 90+7) i posłała wszystkich na rzuty karne. Pomimo imponującego występu bramkarza Nkambadio (dwa strzały obronił w pierwszych dwóch strzałach, a następnie trzeci), PFC nie było w stanie zakończyć meczu z czterema najniższymi punktami w meczu. Gawain również zablokował próbę Al-Jabbariego, a Al-Mandouki i Kamara nie trafiły w bramkę. To zatem Rodez pojedzie do Saint-Etienne po miejsce w lidze francuskiej podczas podwójnego starcia z Metz.

pub. the
aktualizować

READ  Ściągawka na Stade Toulouse - La Rochelle (29-26): „Włamanie” w stylu Tuluzy z decydującym Romainem Ntamacem