Po szczycie z Olafem Scholzem i Donaldem Tuskiem Emmanuel Macron potwierdził swoje stanowisko w sprawie możliwości wysłania wojsk na Ukrainę.
Jest to temat wielkich napięć z Berlinem, a media niemieckie i polskie nie omieszkają go skomentować.
Za fasadą jedności przywódców trzech krajów prasa uwypukla szereg różnic w treści i formie.
Śledź pełny zasięg
Ponad dwa lata wojny na Ukrainie
W piątek prezydent Macron udał się do Berlina, aby spotkać się ze swoimi niemieckimi i polskimi odpowiednikami Olafem Schulzem i Donaldem Tuskiem. Tematem spotkania był konflikt na Ukrainie oraz wspólna odpowiedź państw członkowskich UE i NATO. Jeśli trzej przywódcy publicznie zademonstrowali jedność i podkreślili, że podzielają wspólną wizję, w drodze powrotnej głowa państwa powtórzyła budzące ostatnio kontrowersje wypowiedzi. „Być może w pewnym momencie – nie chcę, nie przejmę inicjatywy – konieczne będzie przeprowadzenie operacji w terenie, jakiekolwiek by one nie były, aby stawić czoła siłom rosyjskim”.czy on ma On wie W paryski W samolocie, który przywiózł go ze stolicy Niemiec, pozostawiając na stole możliwość wysłania wojsk na Ukrainę. Przemówienie, które nie umknęło prasie, od Berlina po Warszawę.
W społeczeństwie odłożono na bok podziały
„Dzisiaj wydaje się, że Paryż przoduje w pomaganiu Ukrainie w obronie przed rosyjską agresją”., Potknięcie się W jej liberalno-konserwatywnych polskich felietonach codziennych Rzeczpospolita. Od tego czasu nowa sytuacja „W przeszłości francuski prezydent był wielokrotnie krytykowany za kontakty z rosyjskim przywódcą”. I dążenie do utrzymania ciągłego dialogu z Moskwą. co tydzień Czy rzecchiZ siedzibą w stolicy Polski, szacowany Ze swojej strony Paryż i Warszawa zajmują dość podobne stanowisko: Choć premier Donald Tusk oznajmił, że Polska nie planuje wysyłania wojsk na Ukrainę, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski stwierdził, że obecność sił NATO na Ukrainie „nie jest wykluczona”.Pamiętajcie o gazecie.
Czy szczyt „Trójkąta Weimarskiego” pomiędzy Niemcami, Francją i Polską – jak się go w mediach nazywa – był błędem? to jest poprosić Prawicowy polski dziennik w najbliższy weekend Dzinik. Pytanie, które odzwierciedla reakcje włoskiej dyplomacji na marginesie tego spotkania. Następnie w artykule nawiązano do faktu, że Rzym wielokrotnie powtarzał, że w żadnym wypadku nie będzie rozważał wysłania żołnierzy na terytorium Ukrainy. Jest to stanowisko sprzeczne ze stanowiskiem Paryża i noszące obraz podzielonej Europy.
-
Przeczytaj także
Wojna na Ukrainie: Emmanuel Macron powtarza, że „operacje w terenie” mogą ujrzeć światło dzienne
Po drugiej stronie Renu zaskoczyły nas także komentarze powtarzane przez Emmanuela Macrona. Niemiecki kanał Mitteldeutscher Rundfunk Notatki Że podczas szczytu w Berlinie było to w zasadzie pytanie „Aby pokazać podobieństwa, unikaj „jeśli” i „ale”. Stąd potrzeba modułu interfejsu „Jest oczywiste, że Schulz, Tusk i Macron to zrozumieli”.. Ich wspólne wystąpienie podsumowują media, „To było jasne, zwięzłe i bez większych fanfar. Kwestie kontrowersyjne zostały publicznie odłożone na bok”.
Zdanie Prezydenta RP powszechnie używane wśród naszych sąsiadów. „Nie miałem żadnych problemów z doradcą.”Emmanuel Macron się bronił. Wyjście Przeanalizowano Jako próbę uspokojenia Berliner ZeitungPodczas gdy prezydent Francji „Dolać oliwy do ognia” Dzień wcześniej przyjechał do Berlina. Rzeczywiście zostało to przyznane „Długi wywiad telewizyjny, w którym po raz kolejny żądamy dostawy rakiet Taurus z Niemiec na Ukrainę”.
the SPIEGELW swoich felietonach szacowany Wreszcie kanclerz Schulz zmusił rodzinę do wyjazdu do Berlina. Pod koniec szczytu, gdy trzej przywódcy pojawili się przed prasą, trzymali się za ręce, aby pokazać swoją jedność. „Na pewno nie był to najprzyjemniejszy moment dla Olafa Scholza”.„, prześlizguje się gazeta, przypominając, że niemiecki socjaldemokrata jest „Nieco obcy” Zwolennik „Fizyczne przejawy intymności”. Ale w obecnym kontekście następczyni Angeli Merkel „Zmierz wagę tego obrazu”. the SPIEGEL Na zakończenie przypomina, że wkrótce zaplanowane jest nowe posiedzenie Rady Europejskiej i że mogą ponownie pojawić się nowe różnice. Dlatego po drugiej stronie Renu wyczuwamy, że Emmanuel Macron właśnie to zrobi Połóż go z powrotem na stole Pomysł A „Wspólny dług UE na finansowanie zbrojeń w Europie”. Jest to pragnienie, które zostało chłodno przyjęte w Niemczech, gdzie ogólnie rozważana jest pewna forma rygorystyczności budżetowej.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
W Cannes można zobaczyć film biograficzny o Władimirze Putinie, wyprodukowany w całości przez sztuczną inteligencję
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”