Paris Saint-Germain pokonuje Milan i znów znajduje uśmiech

Trzeba było naprawić sytuację po klęsce nad brzegiem Tyne. Po porażce (1:4) z Newcastle na hałaśliwym St James’ Park 4 października Paris Saint-Germain wiedział, że dwa mecze z Milanem będą kluczowe dla ich przyszłości w Lidze Mistrzów. A „punkt zwrotny”Według słów trenera Luisa Enrique.

Jeżeli dana osoba powtórzy to bezskutecznie na konferencji prasowej „Nic nie zostanie ustalone przed ostatnim dniem [des phases de groupe, le 13 décembre] O kwalifikacjach »Przyznał jednak, że wspomniane spotkania wydawały się „Pojedynek z podwójnym nokautem”.

W środę, 25 października, na stadionie Parc des Princes drużyna Paris Saint-Germain dobrze rozpoczęła pierwszą rundę, zadając Rossonerim czwartą – i jedyną – porażkę w swojej historii z francuskim klubem w siedemnastu spotkaniach w lidze. najbardziej prestiżowych europejskich konkursów. Wynik końcowy: 3-0. Było jeszcze piękniej, wspominał spiker stadionu, ponieważ Paryż nigdy nie pokonał Milanu.

Przeczytaj także: Przeżyj jeszcze raz zwycięstwo Paris Saint-Germain nad AC Milan w Lidze Mistrzów

Luis Enrique przyznaje jednak, że pierwsze dwadzieścia minut meczu nie było dobre. Trzeba było poczekać, aż Kylian Mbappe spróbuje szczęścia zza pola karnego i otrzyma pierwszą szansę w meczu. Próba nie stwarzała większego zagrożenia dla bramkarza Milanu Mike’a Maignana, ale miała tę zaletę, że obudziła żołnierzy. Mbappe otworzył wynik w 32. minucie, a asystował mu Warren Zaire Emery.H minuta.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Warren Zaire Emery, wczesne zjawisko w Paris Saint-Germain

Zdaniem paryskiego trenera, gdy wrócili z szatni, jego grupa nie była już taka sama. Od 48H W 80. minucie Ousmane Dembélé zdobył gola niskim strzałem z lewej strony. Po interwencji sędziego wideo bramka została całkowicie anulowana po błędzie Manuela Ugarte na Younisie Musie na początku meczu.

READ  Formuła 1 | F1 2023: Śledź na żywo drugi dzień testów w Bahrajnie

Parc de Prince nie musiał długo czekać na ponowną radość, gdyż kilka minut później Randall Kolo Mwani wykorzystał strzał Dembélé, który został słabo zablokowany przez Mike’a Maigne’a, i podwoił wynik (53).H). W 89HW 8. minucie punkt dzięki pomocy Zaire’a Emery’ego zdobył południowokoreański Kang In Lee.

„Standard pod względem atmosfery”

Luis Enrique jest o tym przekonany: „Gra u siebie naprawdę pozwoliła nam awansować”. Jeśli jego ludzie znów odnaleźli uśmiech na twarzy, Parc des Princes odnalazł swój głos: Auteuil Corner, który został zamknięty w sobotę przed powitaniem Ligue 1 w Strasburgu, po nałożeniu kary za homofobiczne śpiewy podczas klasycznego meczu mistrzostw Francji przeciwko Olympique Marsylia pod koniec września.

Masz 50,26% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.