Jens Gustafsson, szwedzki trener Pogoni Szczecin, dobrze przeanalizował La Gantoise, ale mimo przeciwnych cech nie dokona większych zmian w swoim zespole. „Jesteśmy tutaj, aby grać jak Boujon i osiągnąć dobry wynik” – powiedział na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w Gandawie, w przededniu pierwszego meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencyjnej.
Trener nie może się doczekać walki. „W Polsce wszyscy wiemy, że nasi przeciwnicy lubią tyły naszych rąk, ale z Ghent będzie inaczej. Znamy ich cechy. To zespół z wieloma indywidualnymi cechami i obecnie radzą sobie bardzo dobrze na poziomie kolektywu.Ale jeszcze z nimi nie graliśmy, więc to dobry pomysł.Trudno ich ocenić.
Gustafsson, od roku trener reprezentacji Polski, wierzy w swoich podopiecznych. „Nasz wspólny czas pozwolił nam lepiej się zrozumieć. Tylko dwóch graczy dołączyło tego lata do składu, więc każdy wie, czego się spodziewać po zawodnikach na wszystkich pozycjach. Razem jesteśmy silniejsi niż rok temu, a ponieważ jest to nasz drugi wycieczka, jesteśmy Znamy nasze cechy.”
Wyrzuceni z Linfield w poprzedniej rundzie po tym, jak zostali ukarani za swoje zachowanie w zeszłym sezonie, kibice Boujon wyszli, aby tym razem solidnie wesprzeć swoją drużynę. „Chcemy ich na boisku, a jutro ich wsparcie będzie decydujące” – powiedział Gustafsson. „Ich wsparcie było naprawdę świetne w domu, a teraz podążają za nami w całej Europie”.

Paweł Huelle jest autorem publikującym na portalu glodniwiedzy.pl, zajmującym się tematami newsowymi, polityką, biznesem, technologią, sportem, rozrywką i stylem życia. Stawia na jasny i przystępny przekaz informacji, koncentrując się na aktualnych wydarzeniach oraz treściach ważnych dla czytelników, dbając o ich rzetelne i zrozumiałe przedstawienie.

More Stories
Egipski piłkarz oskarża sędziego po meczu z Argentyną. Kontrowersje po spotkaniu MŚ 2026
Jakub Kamiński oficjalnie zawodnikiem Benfiki. Ujawniono szczegóły transferu
Szwajcaria po dramatycznym meczu awansowała do ćwierćfinału MŚ 2026. Teraz czeka ją starcie z Argentyną