Historyczne zwycięstwo w WTA »Przesłanie gospodarcze i polityczne PACA

Łatwy do drukowania, PDF i e-mail

Po poważnej kontuzji prawej stopy na początku roku, Caroline Garcia dokonała wyjątkowego powrotu do gry. Powrót urzeczywistnia się wielkim zwycięstwem na Mistrzostwach WTA 2022.

7 listopada francuska tenisistka odniosła, jak się wydaje, najważniejsze zwycięstwo w jej karierze. Rzeczywiście, mecz finałowy turnieju WTA (Women’s Tennis Association) Masters zakończył się zwycięstwem Caroline Garcii w dwóch setach (7-6, 6-4) nad Białorusinką Ariną Sabalenką. W wieku 29 lat Caroline Garcia została drugą Francuzką, która wygrała ten turniej, 17 lat po tym, jak Aime Mauresmo pokonała rodaczkę Marie Pierce w Los Angeles. Po raz kolejny o powstaniu tego wybitnego wojownika.

Nowy punkt zwrotny w jego karierze

W tym roku Caroline Garcia wysłała zaproszenie do Masters w ostatniej chwili, po ratującym życie lecie, które rozpoczęło się od podwójnego tytułu Rolanda Garrosa u boku Kristiny Mladenovic. Ostatecznie, między połową czerwca a połową września, Lyonnaise odniósł 31 zwycięstw w grze pojedynczej w 36 rozegranych meczach i zdobył mniej niż trzy tytuły: Mistrzostwa WTA w Bad Homburg, Warsaw Open – pokonując Polkę nr 1 na świecie Igę Świątek – oraz turniej stowarzyszeniowy Profesjonalni tenisiści z Cincinnati.

Następnie Caroline Garcia zagrała swój pierwszy półfinał Wielkiego Szlema na US Open, który odbył się we wrześniu. Po imponującej fizycznej i psychicznej dominacji w poprzednich meczach ostatecznie przegrała w dwóch setach z Anasem Jaberem z Tunezji (1-6, 3-6).

Tak więc ten nowy tytuł stanowi prawdziwy punkt zwrotny w jej karierze Caroline García: zakończenie wspaniałego sezonu powrotu po 4 latach naznaczonych wzlotami i upadkami w tenisie i fizyczności. Na koniec 2021 roku zajmowała dopiero 74. miejsce w światowych rankingach, a dzięki temu zwycięstwu awansowała na czwarte miejsce w świecie, co jest jej najlepszym rankingiem, do którego dotarła w 2017 roku. Obiecujący koniec sezonu dla zawodniczki kto na pewno się zgodzi Witryny zakładów sportowych od przyszłego roku.

READ  Gdzie na tanie wakacje tego lata samolotem? Nasz ekskluzywny ranking

Droga pełna pułapek

Pomimo doskonałego sezonu letniego, ciągłe napięcia z trenerem Bertrandem Perretem pchnęły go do tego zakończyć ich współpracę Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem studiów magisterskich. W rezultacie Garcia nie zbliżył się do ostatniego wydarzenia roku w najlepszych okolicznościach.

Wreszcie w towarzystwie ojca, który wciąż podążał za nią jako menedżer, oraz argentyńskiego trenera Juana Pablo Guzmána, była w stanie odzyskać stery swojej kariery i wygrać w Fort Worth 7 listopada. Po mocnym pierwszym meczu z Amerykanką Coco Gauff Francuzka została pokonana przez Igę Świątek. Ta ostatnia została jednak ostatecznie wyeliminowana w półfinale przez Arynę Sabalenkę. Na tym samym korcie Garcia rozegrał niemal perfekcyjny mecz z Greczynką Marią Sakkari, nie zdradzając oznak zmęczenia, mimo trwającej blisko dwie godziny i 30 minut walki, która otworzyła drzwi do finału.

Niezależnie od przeciwności, Caroline Garcia zawsze wykazywała niezachwianą wolę. Jego gra, którą określa się mianem „agresywnej”, może być prawdziwym zastawem na przyszłość. A jeśli ryzyko generuje kilka brakujących punktów, prowadzi również do wielu zwycięskich ruchów, gdy obecna jest pewność siebie. Jej brutalny serwis jest również kluczem do jej sukcesu, ponieważ w tym roku zdobyła 394 asy, co czyni ją najgorętszym „wyzwalaczem” na torze kobiet w tym sezonie.

na drodze konsekracji

Karolina dzisiaj Garcia W końcu wydaje się, że pokazuje pełny zakres swoich zdolności sportowych i umysłowych. Czy to zapewni mu powrót na szczyt dzięki wygranej u siebie na Roland Garros w 2023 roku? Tylko tego dla niego chcemy!