Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

4 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w nagłym przypadku medycznym

4 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić w nagłym przypadku medycznym

Kiedy pojawia się niebezpieczeństwo, instynkt może szybko pokierować twoimi działaniami. Oto cztery typowe błędy popełniane głównie w tego typu scenariuszach. krótki przegląd.

Nigdy nie wiemy, jak zareagujemy w sytuacji awaryjnej. Wyobraź sobie, że bliska Ci osoba upada na środku ulicy. W tym momencie twój instynkt automatycznie przejmie kontrolę i możesz podjąć jedno lub więcej działań, które nie będą w jego najlepszym interesie. Oto kilka błędów, których należy unikać.

Na początku, choć dla niektórych może to być zaskoczeniem, jedną z pierwszych reakcji jest telefon do bliskiej osoby (rodzica, dziecka, rodzeństwa itp.) z prośbą o pomoc. Ale zamiast tego lepiej skontaktować się bezpośrednio ze służbami ratowniczymi (15), aby nie tracić czasu i zwiększyć szanse ofiary na przeżycie. „Kiedy już dotrzesz do szpitala, możesz dzwonić do kogo chcesz. Masz cały czas”.Szczegóły dr. Torres do amerykańskich mediów Dziś.

Nie zabieraj osoby do szpitala samej

Inną częstą reakcją jest samodzielne zabranie osoby do szpitala. I choć może się to wydawać szybsze, to również opóźnia leczenie pacjenta. Przypominamy, że karetki wyposażone są w sprzęt medyczny, który w szczególności umożliwia stabilizację stanu pacjenta w oczekiwaniu na jego przybycie do szpitala. Wewnątrz znajdują się pulsometry, defibrylatory, przyssawki, odkurzacze i inkubatory. Jednocześnie zabranie kogoś do szpitala może rozproszyć uwagę kierowcy, zwiększając ryzyko wypadku.

Jeśli towarzyszysz komuś na izbie przyjęć, zdecydowanie zaleca się, aby nie zostawiać go tam z myślą, że twoja praca jest skończona. Konieczne jest pozostanie przy niej, aby upewnić się, że wszystko z nią w porządku i że może poprawnie odpowiedzieć na pytania lekarzy i pielęgniarek dotyczące wypadku. „Nie będą myśleć jasno, zwłaszcza jeśli odczuwają ból”.on dodał.

Następnie zawsze pamiętaj, że naładowany telefon zawsze ma swoje zastosowania. Dlatego konieczne jest zabranie własnej ładowarki, jeśli udasz się do szpitala. „Ryzykujesz pobyt w szpitalu przez 6, 10 lub 12 godzin” – ostrzega lekarz, więc najlepiej mieć pewność, że telefon Cię nie puści, abyś mógł pozostać w kontakcie z bliskimi w tym czasie.

READ  Jaki jest najlepszy sposób na poprawę pamięci długoterminowej?

Wideo – Książka zdrowia – dr Christian Recchia: „Drzwi otwarte do chorób układu krążenia, udaru, a nawet raka”