Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

30 marca premiery kinowe: Morbius, Cyrano, Le Monde d’hier… – Actus Ciné

Filmowe anegdoty, notatki intencji, informacje dla miłośników kina: co tydzień dowiaduj się za kulisami premier filmów.

Morbius autorstwa Daniela Espinosa

Z Jaredem Leto, Mattem Smithem (jedenaste), Adria Arjona…

O czym on mówi ? Dr Morbius, głęboko dotknięty rzadką chorobą krwi i pragnący uratować wszystkie jej ofiary, podejmuje desperacki zakład. Chociaż jej próba wydaje się być udana, leczenie przyniosło złowrogi efekt.

Czy wiedziałeś ? Morbius to trzeci film w Sony Spider-Man Universe po Venom (2018) i Venom: Let There Be Carnage (2021), które zarobiły odpowiednio 854 miliony dolarów i 503 miliony dolarów na całym świecie, przy budżetach obejmujących… Między 100 i 110 mln.

Into the Flesh – Cedric Clapish

Z Marion Barbeau, Hovich Schechterem i Denisem Podalidesem…

O czym on mówi ? Elise, 26 lat, jest świetną tancerką klasyczną. Podczas występu zostaje kontuzjowana i dowiaduje się, że nie może już tańczyć. Potem jej życie zostanie wywrócone do góry nogami, a Elise będzie musiała nauczyć się naprawiać siebie…

Czy wiedziałeś ? Cedric Clapish zawsze pasjonował się tańcem. W 2010 roku podpisał kontrakt dokumentalny Aurélie Dupont, l’espace d’un moment, poświęcony gwiezdnej tancerce Baletu Opery Paryskiej.

Sonic 2 film Jeff Fowler

Z Malikiem Bentalhą, Benem Schwartzem, Marie Eugenie Marechal…

O czym on mówi ? Firma Sonic w małym miasteczku Green Hills chce teraz udowodnić, że ma wszystko, czego potrzeba, aby być prawdziwym bohaterem. Staje przed poważnym wyzwaniem, gdy ponownie pojawia się dr Robotnik.

Czy wiedziałeś ? Sonic 2 pojawia się w roku 30. urodzin Tailsa, postaci, która po raz pierwszy pojawiła się w 1992 roku w grze Sonic the Hedgehog 2. W VF nazwał ją Marie Eugenie Marechal, która zna go dobrze, ponieważ wielokrotnie podwoiła swoją liczbę w serii i gry wideo.

READ  Ledwo wydany „efootball PES 2022” kpił z ogromnych niepowodzeń swojej grafiki

Arystokraci – Yukiko Sudi

W roli głównej Moji Kadwaki, Keiko Mizuhara

O czym on mówi ? W wieku około trzydziestu lat Hanako nadal żyje w celibacie, ku rozczarowaniu swojej bogatej i tradycyjnej rodziny. Kiedy myśli, że w końcu znalazła mężczyznę swojego życia, zdaje sobie sprawę, że ma już tajemniczy związek z Mikim, stewardessą, która niedawno przeniosła się do Tokio na studia.

Wczorajszy świat od Diastemy

Z Léą Drucker, Denisem Podalydès i Albanem Lenoirem…

O czym on mówi ? Prezydent Republiki Elizabeth de Raini postanowiła wycofać się z życia politycznego. Na trzy dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dowiedziała się od sekretarza generalnego, że skandal z zagranicy dotknie jej wyznaczonego następcę i da zwycięstwo kandydatowi skrajnej prawicy.

Czy wiedziałeś ? Podobnie jak Un Français, drugi film fabularny Diasteme, który ukazał się w 2015 roku, Le Monde d’hier przywołuje wzrost skrajnej prawicy we Francji. Ale tym razem reżyser postawił się po stronie polityki i instytucji. Rozwijać: „Niestety problem pogorszył się od 2015 roku, nie tylko we Francji, ale na całym świecie. Jest to wyraźnie temat, który mnie niepokoi”.

Azuro autorstwa Matthieu Rozé

Z Valerie Donzelli, Thomasem Chimicą, Yannickiem Schurratem…

O czym on mówi ? lato. Apatia. temperatura kruszenia. burzliwy klimat. Wioska wciśnięta między morze a góry. Nie ma sieci. Brak laptopa. Przyjaciele, którzy dobrze się znają. Nic do roboty. lub bardzo mało. wakacje. Potem przychodzi łódź. Z tej łodzi schodzi człowiek. tajemniczy mężczyzna …

Czy wiedziałeś ? Mateo Rosie obsadził Nuno Lopeza w roli tajemniczego uwodziciela po tym, jak zobaczył go w „Łatwej dziewczynie” (2019), grając rolę bardzo zbliżoną do postaci, którą gra w Azuro (i gdzie była też plaża pytań, słońce i pożądanie!). Jednak reżyser określa: „W filmie Rebeki Zlotowski to nie jest miłe, jest po prostu 'złe’. W Azuro wręcz przeciwnie, jest po prostu uwodzicielskie.”

READ  Oran jest gospodarzem Igrzysk Śródziemnomorskich, imprezy sportowej zaprojektowanej dla Federacji

Gwiazda Claudine Boris, Patrice Chagnard

O czym on mówi ? Krowa z gwiazdką. Gwiazda jest królową. Była nawet królową królowych na łące. Ale Starr się starzeje. Aby oszczędzić jej poniżenia związanego z detronizacją młodych rywalek, nasi sąsiedzi zostawiają ją nam na całe lato. To tutaj odkryliśmy, że każda krowa jest wyjątkowa.

Czy wiedziałeś ? Po trzech miejskich dokumentach (My ludzie, Reguły gry, Nowości) Claudine Burris i Patrice Chagnard drastycznie zmienili nagranie na Vidette. Pierwsza wyjaśnia:

Walki służyły nam przede wszystkim jako wymówka. To jest punkt wyjścia do naszego filmu. Zainteresowały nas te krowy, ponieważ są bojownikami, ale także dlatego, że Claudine i ja od kilku lat zastanawiamy się nad związkiem człowieka ze zwierzęciem. „

Powrót do Reims (fragmenty) autorstwa Jean-Gabriela Perrio

Z Adele Haenel

O czym on mówi ? Poprzez tekst Didiera Eribona zinterpretowany przez Adele Haenel, Retour à Reims (bryłki) archiwum opowiada intymną i polityczną historię francuskiej klasy robotniczej od wczesnych lat pięćdziesiątych do dziś.

Śnieg (śnieg) autorstwa Cyrila Barbansona, Jacqueline Farmer

O czym on mówi ? Między Ameryką Północną a Europą, między rykiem płatków śniegu a rykiem lawin meteorologa interesuje złożony proces powstawania śniegu i jego decydujący wpływ na rośliny, zwierzęta i działalność człowieka.

Czego mogę życzyć Raphael Girardot, Vincent Jullier

O czym on mówi ? W obozie humanitarnym otwartym w Paryżu uchodźcy są w tranzycie. W tym ośrodku „pierwszej recepcji” odpoczywają od ulicy, na której wylądowali po przybyciu do Francji. Ludzkość może z nimi spędzić zaledwie kilka dni.

Czy wiedziałeś ? Raphael Girardot i Vincent Jolier wpadli na pomysł nakręcenia tego dokumentu latem 2016 roku. Ponad 4000 imigrantów przebywało wówczas na ulicach Paryża bez środków. Państwo odpowiedzialne za przyjęcie tych uchodźców nie uchyla się i pozwala na zasiedlanie niedopuszczalnych, niestabilnych obszarów, co ostatecznie wymaga interwencji humanitarnej.

READ  Leticia Hallyday w najgorszym stanie, w niebezpieczeństwie, jej przyjaciółka Sandra Sisley biegnie jej na ratunek