Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

3 kamienie milowe w projekcie eksploracji Jowisza w 2023 r

3 kamienie milowe w projekcie eksploracji Jowisza w 2023 r

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zamierza wysłać statek kosmiczny na Jowisza. Poniżej planowane terminy.

Jowisz, gazowy olbrzym, jest widoczny z Ziemi w celu nowej eksploracji. W 2023 roku wyśle ​​go Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Sok misyjny Aby przeanalizować lodowe księżyce planety.

lodowy odkrywca księżyca JowiszaTo jest pochodzenie nazwy sok. ESA wyjaśnia, że ​​celem jest przelot nad naturalnymi satelitami Jowisza, Ganimedesa, Kallisto i Europy, a następnie orbitowanie wokół pierwszego uznanego za nadający się do zamieszkania.

Start odbędzie się we współpracy z NASA i Japońską Agencją Kosmiczną JAXA. Oto trzy najważniejsze fakty dotyczące misji.

Soczysty cel misji

Jak wyjaśniliśmy, celem Juice jest przelot nad naturalnymi księżycami Jowisza, którymi są Ganimedes, Kallisto i Europa, a także badanie środowiska planety, typowych gazowych olbrzymów w całym wszechświecie. Powinien pozostać na orbicie wokół Jowisza do 2031 roku.

Na Ganimedesie i Kallisto celem jest analiza warstw oceanicznych i potencjalnych warstw wodonośnych, podczas gdy na Europie głównym celem jest zidentyfikowanie podstawowej chemii życia, w szczególności cząsteczek organicznych.

Jakie są główne części sondy Juice?

Statek kosmiczny wysłany przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z NASA i JAXA nosi nazwę Juice, podobnie jak nazwa misji. Jest wyposażony w 10 zdalnych, geofizycznych i na miejscu czujników, a także pawilony słoneczne o powierzchni 85 metrów kwadratowych. Instrumenty obejmują m.in. kamerę JANUS, spektrometr do obrazowania w zakresie widzialnym i podczerwonym MAJIS, spektrofotometr do obrazowania UVS i radar RIME.

Kiedy rozpocznie się misja ESA?

Ma zostać wystrzelony w dniach 5-25 kwietnia 2023 roku przy użyciu rakiety Ariane 5 z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej w Ameryce Południowej.