Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

1542 dolarów w porównaniu z 3499 dolarów: cena produkcyjna Vision Pro jest znacznie niższa niż cena detaliczna, ale dyrektor generalny Apple Tim Cook ma dobrą wymówkę

1542 dolarów w porównaniu z 3499 dolarów: cena produkcyjna Vision Pro jest znacznie niższa niż cena detaliczna, ale dyrektor generalny Apple Tim Cook ma dobrą wymówkę

Wiadomości technologiczne Jvi 1542 dolarów w porównaniu z 3499 dolarów: cena produkcyjna Vision Pro jest znacznie niższa niż cena detaliczna, ale dyrektor generalny Apple Tim Cook ma dobrą wymówkę

dzielenie się :


Wielu uważa Apple Vision Pro za drogi produkt! Jednak jeśli przyjrzysz się uważnie, technologie pokładowe uzasadniają prawie wszystko (według Tima Cooka).

Kask kosztuje 3499 dolarów

Kiedy kilka tygodni temu na rynku pojawił się Vision Pro, Sieci społecznościowe płoną ! A kiedy przyjrzymy się uważnie temu kosmicznemu komputerowi, można zrozumieć ten entuzjazm. Jest w stanie wyświetlać grafikę komputerową o wysokiej rozdzielczości w odległości milimetrów od oczu użytkownika, umożliwiając jednocześnie użytkownikowi kontrolowanie interfejsu w stylu komputera stacjonarnego za pomocą oczu i precyzyjnych gestów dłoni. Jest jednak problem: jego cena! W rzeczywistości, Ceny Vision Pro zaczynają się od 3499 dolarówale po dodaniu miejsca do przechowywania i akcesoriów, takich jak paski, całkowita cena może z łatwością osiągnąć 4500 USD. To znacznie droższe niż konkurencyjne zestawy słuchawkowe, takie jak Meta's Quest 3, których ceny zaczynają się od 499 USD.

Chociaż komputer kosmiczny zawiera wiele drogich, wysokiej klasy części, szacunki firmy badawczej Omdia (via CNBC) „Koszt materiałowy” hełmu szacuje na 1542 dolarówNie obejmuje kosztów badań i rozwoju, kosztów opakowania, kosztów marketingu ani marży zysku Apple. Najdroższą częścią zestawu słuchawkowego jest 1,25-calowy wyświetlacz Sony Semiconductor, który znajduje się przed oczami użytkownika. Jeśli mowa o wyświetlaczach, najważniejsze są wyświetlacze Vision Pro. Są wypełnione pikselami i są ostrzejsze niż jakiekolwiek konkurencyjne słuchawki. To jeden z głównych punktów, który pochwalił dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg Kiedy porównywał swoje Meta Quest 3 do słuchawek Apple’a.

„Produkt posiada 5000 patentów.”

Drugim najdroższym elementem Vision Pro jest główny procesor firmyObejmuje to chip Apple M2, który jest tym samym chipem, który jest używany w MacBooku Air, oraz chip R1, który jest dedykowanym procesorem do obsługi sygnału wideo i innych czujników w urządzeniu. Technologie wyświetlaczy Apple zazwyczaj kończą się niższymi cenami, gdy firma stanie się głównym nurtem, a wielu dostawców konkuruje o interesy. Z drugiej strony, Dyrektor generalny Apple Tim Cook nie jest fanem szacunków kosztów i analiz kanibalizacji. „Nigdy nie widziałem takiego z tak precyzyjnymi granicami”.ogłosił Podczas telekonferencji dotyczącej wyników finansowych za 2015 r.

Apple zazwyczaj nie rozmawia o swoich dostawcach, ale w lutym dyrektor operacyjny Apple został zapytany o cenę urządzenia podczas telekonferencji poświęconej zarobkom. „Jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia ceny, produkt zawiera niesamowitą ilość technologii”.To jest do wyjaśnienia. Na koniec, aby w pełni wyjaśnić, o czym mówimy z punktu widzenia ceny w przypadku Vision Pro, Tim Cook podkreślił jeszcze jedną rzecz : „Produkt ma 5000 patentów i opiera się na wielu innowacjach, nad którymi Apple pracowało wiele lat, od krzemu po wyświetlacze, w tym sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Śledzenie dłoni, mapowanie pomieszczeń, to wszystko opiera się na sztucznej inteligencji, więc jesteśmy bardzo podekscytowani o tym.”