Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

12 nowych zgonów wśród więźniów

12 nowych zgonów wśród więźniów

Dwunastu więźniów zginęło w piątek w a Więzienie w Ekwadorze W sobotę prokuratura ogłosiła nowe starcia, w tym tygodniu znaleziono sześciu powieszonych więźniów, a trzech strażników zostało zabitych. the Ekwadorskie więzienia Jest to miejsce częstych masakr między więźniami, na tle rywalizacji między rywalizującymi ze sobą grupami przestępczymi przemyt narkotyków.

Prokuratura powiedziała: „Dochodzenie zostało wszczęte w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za zabicie 12 zatrzymanych z więzienia Litoral w Guayaquil”. Świergot. Sześciu zatrzymanych zostało powieszonych w środę w tym więzieniu w dużym mieście portowym Guayaquil w południowo-zachodnim Ekwadorze, które jest nękane przemocą związaną z handlem narkotykami. Następnego dnia trzech strażników więziennych zostało zabitych poza kompleksem więziennym w Gayaquil. A w piątek co najmniej trzech więźniów zostało rannych w strzelaninach w tym samym więzieniu.

Od lutego 2021 roku w tych więzieniach odnotowano osiem masakr, w których zginęło ponad 400 więźniów, z których większość została pocięta lub spalona. Guayaquil, główny port kraju na wybrzeżu Pacyfiku, w ostatnich latach stał się ośrodkiem i ośrodkiem handlu narkotykami w Ekwadorze i znajduje się między Kolumbia I Peru – główni producenci kokainy na świecie.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do zatrzymania trzeciej dawki, a Stany Zjednoczone odrzucają to wezwanie