1/8 finału EuroBasket U20: Francja bez meczu z Polską

Choć ta 1/8 finału upłynęła pod znakiem wyeliminowania Hiszpanii przez Izrael (52-59), francuska drużyna ułatwiła Polakom grę w pierwszej połowie (89-55).

Lepiej spodziewamy się po Polsce, która przegrała trzy mecze grupowe, ale żenującą przewagą (-5 z Grecją i Litwą, -11 z Chorwacją). Les Blouettes pokazali całą swoją inteligencję po obu stronach boiska w pierwszej połowie z dobrze rozłożonym czasem gry (od 10 do 22 minut każdy) i dobrymi umiejętnościami za łukiem. Względny wynik na końcu (120 do 43) świadczy o ich dominacji.

Serbia pokonała Włochy (75-72) w 1/8 finału i zmierzy się z Francją w ćwierćfinale w czwartek o 17:30. Sytuacja stanie się naprawdę poważna, gdy Blueberries będą mieli serię 11 zwycięstw z rzędu, wliczając w to przygotowania.

30 punktów różnicy w 14 minut

Poza remisem 2:2, Bleuets od razu strzelili: 10:2, 18:6, 28:11 i 30:11 na koniec pierwszej kwarty. Żywiołowość, atletyzm, dobry adres (12/18), imperialny Maxime Raynaud w farbie, wszystko było na swoim miejscu, a Polacy byli już zduszeni 8 faulami.

Presja defensywna na polskich obrońców była po prostu piekielna i prowadziła do przechwytów/kontr. W 14 minut Francuzi pozostawili Polakom 30 punktów różnicy (41-11) przed lekkim zastojem… Ale zebranie zaledwie 19 punktów w połowie – wybicie 46 – to rzadkość na tym poziomie. Wszystkie polskie numery pokazały się w ciemno, 2/11 za trzy punkty, 17 błędów, ocena 7-66. Guillaume Visat zwołał już całą swoją ławkę.

Stanowisko

Znamy wydarzenia z dekompresji i Francja rozpoczęła drugą połowę od nieoczekiwanego wyniku 0:11! Co daje Polakom pracujące serce? Przerwa na żądanie przywróciła Francuzom dobry nastrój, ale Les Bleuets nadal przegrywali w trzeciej kwarcie (18-21).

Podobnie jak w pierwszej połowie Francuzi nie potrafili zapanować nad przeciwnikiem. Kilku celnymi strzałami (13/25) podkręcili prędkość przelotową, dzięki czemu Polakom udało się uratować meble, ale zniszczenia trwały długo.

READ  ONZ oskarża Polskę i Białoruś o blokowanie śledztw w sprawie kryzysu imigracyjnego