Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

📰 Astronomowie obserwują czarną dziurę, która stopniowo „pożera” gwiazdę

📰 Astronomowie obserwują czarną dziurę, która stopniowo „pożera” gwiazdę


Gwiazda podobna do naszego Słońca jest stopniowo zjadana przez czarną dziurę. Za każdym razem, gdy przechodzi blisko czarnej dziury, gwiazda traci równowartość trzech mas Ziemi. Właśnie to odkryli astronomowie z Uniwersytetu w Leicester, co wypełnia lukę Pusty (Pustkę definiuje się zwykle jako brak materii w obszarze przestrzennym.) W naszym rozumieniu czarnych dziur i gwiazd Obraca się po orbicie (W mechanice nieba orbita to droga, którą ciało porusza się w przestrzeni…) wokół (O nazwach nadanych ptakom przez (zmodernizowaną) nomenklaturę francuską…) dwa.


Wizualny obraz galaktyka (Galaktyka w kosmologii to zbiór gwiazd, gazu, pyłu i…) Gdzie miało miejsce nowe wydarzenie.
Źródło: Daniele B. malisani/panstars

Zdarzenie, nazwane Swift J0230, zostało wykryte przez jasny błysk promieni rentgenowskich emanujących z centrum galaktyki 2MASX J02301709+2836050, położonej około 500 milionów lat świetlnych od Drogi Mlecznej. Flash został ujawniony przez New narzędzie (Narzędzie to ostateczny przedmiot używany przez organizm w celu zwiększenia…) Opracowany dla Obserwatorium Neil Girls Swift.

Wbrew oczekiwaniom, lampa błyskowa nie zgasła. Świeci jasno przez 7 do 10 dni, po czym nagle umiera, a następnie pojawia się ponownie co około 25 dni. Zachowanie to jest podobne do tak zwanych rozbłysków quasi-okresowych i okresowych sygnałów przejściowych. Zjawiska te mają miejsce, gdy gwiazdy przechodzą blisko czarnych dziur i tracą część swojej masy Temat (Materia to substancja, z której składa się każde ciało posiadające namacalną rzeczywistość. Jest to…).


Zdjęcia rentgenowskie tego samego miejsca na niebie przed i po erupcji Swift J0230.
Źródło: Phil Evans (Uniwersytet w Leicester)/NASA SWIFT

Dr Phil Evans, główny autor badania, zwraca uwagę, że po raz pierwszy pojawiła się gwiazda taka jak nasza słońce (Słońce (po łacinie Sol, po grecku Helios lub Ήνιος) jest gwiazdą…) Odnotowuje się w On trenuje (Pociąg to pojazd prowadzony poruszający się po szynach. Pociąg składa się z…) Wielokrotnie ugryziony przez A Czarna dziura (W astrofizyce czarna dziura to masywny obiekt, którego pole grawitacyjne jest niezwykle silne…) Od „słaby” Masa (Termin masa jest używany w odniesieniu do dwóch wielkości związanych z…). Czarna dziura (Czarna dziura to film science fiction w reżyserii Gary’ego Nelsona…) Szacuje się, że ma masę od 10 000 do 100 000 razy większą od masy naszego Słońca, czyli stosunkowo małą w porównaniu z… Gigantyczna czarna dziura (W astrofizyce supermasywna czarna dziura to czarna dziura o masie około miliona…).