Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Choroba Grovera: zdjęcie, jak ją leczyć?

Choroba Grovera: zdjęcie, jak ją leczyć?

Czerwona lub brązowa wysypka na plecach lub klatce piersiowej? Choroba Grovera zwykle pojawia się nagle, szczególnie u dorosłych w wieku 60 lat i starszych.

Co to jest choroba Grovera?

Choroba zwana Grover Nazwisko amerykańskiego dermatologa Ralpha Grovera, To jest niesamowite Łagodna, niezakaźna choroba skóry Ale irytujący charakteryzuje się anatomicznie Akantozastąd jego inna nazwa Opuncja gruszkowa – zapalenie skóry. Raczej to uczucie Rzadko (mniej niż 1% populacji) Głównie wpływa dorośli Zwłaszcza mężczyźni Około 60 lat.

Jakie są objawy choroby Grovera?

Prowadzi to do Wykwity rumieniowe, pęcherzykowe lub grudkoweKolorowy Czerwony lub brązowy. To się rozprzestrzenia Na tułowiu, plecach, brzuchu i rzadko na kończynach twarzy. Erupcje te rozwijają się w kolejnych epidemiach i mogą powodować Swędzący. Znany od 1970 roku obraz kliniczny choroby Grovera opisano początkowo w sześciu opisach przypadków. Zauważył Ralph W. Grover Na pudełkach swoich pacjentów Grudki lub zmiany grudkowo-pęcherzykowe z Ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Mężczyzna z chorobą Grovera © Pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/

Badanie histologiczne wykazało obecność neuronów podobnych do obserwowanych u Choroba Dariera (dyskeratoza mieszkowa) i choroba Haileya-Haileya (rodzinna łagodna przewlekła pęcherzyca). Ze względu na spontaniczny proces gojenia i wygląd histologiczny Grover nazwał… „Przejściowa” choroba lub „przejściowa dermatoza”. W rzeczywistości zdarzają się przypadki, w których choroba staje się przewlekła, z kolejnymi atakami Trwa to kilka lat.

Ekspozycja na światło słoneczne może powodować powstawanie wyprysków

Co powoduje chorobę Grovera?

Obserwowane zmiany skórne są związane z Zwyrodnienie przewodowe, utrata prawidłowej struktury skóry. Możliwe czynniki wywołujące napady to: Do’ekspozycja na słońceNadmierne pocenie się, upał i infekcje wirusowe lub bakteryjne. Nie jest to choroba genetyczna w ścisłym tego słowa znaczeniu, bez wyraźnych czynników genetycznych czy uwarunkowań rodzinnych. Jednak najnowsze analizy wykazały, że skóra pacjentów z chorobą Grovera zawiera… Nabyte zmiany genetyczne w genie ATP2A2, Rodzaj pompy wapniowej biorącej udział w prawidłowym funkcjonowaniu komórek.

READ  Euclid, ekscytująca europejska misja kosmiczna poszukująca ciemnej materii i ciemnej energii

W większości przypadków choroba Grovera to: a Samorozwiązująca się patologia rozwija się spontanicznie. Wskazaniem do zabiegu jest świąd, który czasami jest bardzo odczuwalny. the Miejscowe kremy kortykosteroidowe Główną opcją terapeutyczną jest wysoka aktywność. inni Możliwe leczenie miejscowe Są to środki nawilżające lub kremy zawierające witaminę D. W przypadku ciężkich lub bardzo dokuczliwych chorób, Fototerapia w kabinie Do dermatologa lub kuracja tabletkami (w szczególności Retinoidy, które są pochodnymi witaminy A) Można to opisać.

Czy olejki eteryczne mogą pomóc w leczeniu choroby Grovera?

Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych w celu złagodzenia, Nie zalecamy jego stosowania Na chorobę Grovera ze względu na możliwe podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne„, podkreślają dermatolodzy Teofila Kaplanosi i Morgan Samimi.

Dziękujemy dr Teofili Kaplanosi, kierownikowi Kliniki Dermatologii szpitala CHUV w Lozannie (Szwajcaria) i profesorowi Morganowi Samimi, dermatologowi szpitala uniwersyteckiego w Tours, za ich podziękowania lekarskie.