Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ᑕ❶ᑐ Jedyny brazylijski trener w eliminacjach Mistrzostw Europy ma legendę miasta i mistrza świata z Sao Paulo jako asystentami

Jedyny brazylijski trener wśród 53 drużyn walczących o eliminacje ZEA europucharSylvinho zadebiutuje oficjalnie za sterami Albania W ten poniedziałek (27), o 15:45 (czasu brazylijskiego), vs Polska.

bez powołania zespołu odkąd odszedł KoryntianieW lutym 2022 roku zadaniem trenera będzie po raz drugi dokonanie skromnej selekcji do turnieju – początki sięgają 2016 roku we Francji.

Uzgodniono objęcie stanowiska podczas kolacji z prezesem lokalnej federacji, która odbyła się we Włoszech. Sylvinho będzie wspierany przez byłego argentyńskiego skrzydłowego Pablo Zabaleta – który był kolegą Brazylijczyka w Barcelonie Manchester – i były defensywny pomocnik Doreva, mistrz świata San Paulo W 1993 roku, który powstał Vasco oraz Ituano – gdzie był mistrzem São Paulo w 2014 roku i samego São Paulo.

„Jestem zadowolony z szansy, którą otrzymałem. Nasza kadra trenerska jest międzynarodowa. Mam nadzieję, że będę nosił imię brazylijskiego futbolu, ale nauczyłem się wielu rzeczy w Hiszpanii, Anglii i we Włoszech.” ESPN.com.br.

„W tym czasie jako zawodnik Zabaleta był już bardzo zainteresowany stroną techniczną, fizyczną i taktyczną. Nasze relacje zawsze były bardzo dobre. Dorriva jest spokojniejszy, ale Zabaleta i ja jesteśmy bardziej zaniepokojeni (śmiech).”

Po opuszczeniu rodziny w Portugalii Brazylijczyk osiedlił się samotnie w mieście Tirana. Mówi, że to miejsce ma wiele podobieństw do Włoch, gdzie mieszkał przez cztery lata, zwłaszcza w kuchni.

„Nie mam tłumacza”

Od czasu zawieszenia Sylvino Wagnerowi asystowali Mancini (Cruzeiro), Tite (Corinthians i Brazylia) i Roberto Mancini (Inter Mediolan). Ponadto trenował Lyon i Corinthians. Chociaż nigdy nie był trenerem drużyny narodowej, jego cztery lata doświadczenia w Konfederacji Brazylijskiej przyniosły mu lekcje w nowej pracy.

READ  Pierwsze zdjęcia księżniczki Leonor w mundurze wojskowym z pierwszego dnia w armii

– W klubie można korygować codzienną pracę, ale w reprezentacji trzeba pracować w zupełnie inny sposób – wyjaśnił.

Zadanie lidera nie będzie łatwe. Albania ma niewiele tradycji w głównych turniejach międzynarodowych.

„Wiedziałem już, że mamy zawodników na dużych turniejach w Europie, zwłaszcza we Włoszech. Jest wiele albańskich dzieci i wnuków urodzonych w innych krajach, które mają możliwość ich powołania.

„Dużo podróżowałem, aby zobaczyć graczy z bliska i porozmawiać z nimi. Chcemy rozwijać pracę z dużą intensywnością” – wyjaśnił.

Ponieważ mówi kilkoma językami, trener mówi, że nie ma problemu z porozumiewaniem się z działaczami federacji i zawodnikami.

„W tej chwili nie potrzebuję tłumacza, ponieważ zdecydowana większość z nich mówi po włosku lub angielsku, co ułatwiło mi pracę. Niektórzy mówią nawet po hiszpańsku. Nauczyłem się mówić po włosku, aby być asystentem Roberto Manciniego w Interze Mediolan, a potem zostać w Milan podczas reprezentacji Brazylii”.

Do grupy albańskiej należą także Polska, Czechy, Mołdawia i Wyspy Owcze. Dwa najlepsze miejsca w każdej grupie zakwalifikują się do Euro, a pozostałe trzy miejsca zostaną rozstrzygnięte podczas powtórki.

„Nasza grupa jest bardzo zrównoważona i twarda. Jest tylko osiem meczów. Naszym celem jest rywalizacja o jedno z wolnych miejsc. Mamy zawodników o dobrej jakości fizycznej i technicznej. Przełóżmy nasze przemyślenia na ten temat.”