Zwycięzcy z Polski Blues zapraszają do Final Four

Mathieu WARNIER, Media365, opublikowano 23 czerwca 2021 o 18:05

W ostatniej rundzie eliminacji Ligi Narodów Blues pokonali Polskę w pięciu setach i awansowali do czwartego finału.

The Blues niczego sobie nie oszczędzą! Gdy dotrą do Rimini z pomysłem wykorzystania Ligi Narodów do przygotowania się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zawodnicy Laurenta Tillie przejdą do końca zawodów. Po ich sukcesie z Iranem, a potem z Argentyną, ich los był bliski. Z Polakami, już mistrzami świata i eliminacjami zapewniono zwycięstwo w czwartym finale Ligi Narodów. Od pierwszych wymian Niebiescy awansowali w pierwszym secie nawet o trzy punkty, ale bez poczucia bezpieczeństwa. Czas się cofnął, a koledzy z drużyny Bartosza Couricia (14 punktów) nie mogli wrócić na front. Według francuskiej reprezentacji do tej pierwszej rundy poszli zawodnicy. Wzrost, który The Blues utrzymali na początku drugiego seta, ale 5:0 całkowicie ożywił Polaków, którym udało się wtedy zdobyć przewagę w tym spotkaniu.

Niebiescy byli w stanie odpowiedzieć

Podopieczni Laurenta Tillie nie mogli znaleźć więcej odpowiedzi w grupie C na korzyść Polski w dużej mierze. Prowadząc tylko jeden punkt tylko trzy razy, The Blues poddali się trzema punktami, tylko po to, by wrócić do ściany z dwoma setami do wygrania i zgarnąć bilet do Final Four, nie czekając na wynik innych meczów. Ta reakcja nadeszła szybko z czterema punktami z rzędu w środku czwartego seta, co pozwoliło jego kolegom z drużyny, Irvinowi Ngabethowi (15 punktów) na wybicie się na prowadzenie i policzenie do sześciu punktów przed Polakami, którzy następnie na zmianę przygotowywali się do turnieju. Dogrywka, o którą Tricolores nie omieszkała zabiegać. Jednak ta ostatnia tura nie była dla Polski korzystna. Jeśli ten ostatni jest w stanie skasować trzypunktowe opóźnienie, o losie meczu przy pierwszej nadarzającej się okazji pobiegli Niebiescy (25-22, 21-25, 22-25, 25-20, 15-11). Po 2018 roku u siebie Francja zakwalifikuje się po raz drugi w ostatniej czwórce Ligi Narodów i strzeli gola lepszego niż brąz zdobyty w Lille.

READ  Emily Neff Knef rozstała się z Jeremym Menezem: W końcu ujawniono prawdziwe powody zerwania