Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwycięska w Rydze Gandawa zagra w barażach z Raku

Gandawa, która w pięciu meczach nie wygrała, zakwalifikowała się w czwartek do fazy play-off Conference League w Rydze. Po otrzymaniu dywizji u siebie (2-2), Buffalos wygrał dzięki bramce Josepha Okomo (73).

W meczach barażowych zmierzy się z Gentem Raku, który wyeliminował Rubina Kazana, który po dyskwalifikacji Ilji Samosznikowa (106. miejsce) został zredukowany do dziesięciu. Reprezentacja Polski wygrała 0:1 dzięki bramce Władysława Gotkowskiego w dogrywce (111), a na pierwszy mecz Hein Vanhaezebrouck skompletował drużynę z ofensywną karierą i wystawił przed obronę duet złożony z Vadisów. Odżidża. i Julian de Sart, który zastąpił Svena Combsa i Adewala Oladoya.

Początkowo Buffalos potwierdził swoje zamiary z Giannim Bruno, który wykorzystał wolną przestrzeń przed nim (trzecie), oraz Andrew Holsagerem, który zmusił Vitotasa Cerniauskasa do ratowania (piąte miejsce). Gandawa była mistrzem gry, a Ryga walczyła o utrzymanie piłki w swojej drużynie. Jeśli często pojawiali się w pozycji strzeleckiej, Gandawa musiała poczekać, zanim łotewski bramkarz się zmartwił. W rzeczywistości próby Bruno Godota (17) i De Sarta (20) zostały odrzucone, podczas gdy trafienia Hjolsagera (25.), Tarka Teswedale (33.), Christophera Obery (37.) i Michaela Ngadio-Ngadji (38.) nie zostały obramowane.

Wreszcie, gdy Tsodali trafił w gwóźdź w głowę, Cerniuskas obrócił piłkę w skrajnym kierunku na poprzeczkę (40). Gent nie doczekał się wyróżnienia w drugiej połowie, ale Buffalo nie zdołał usunąć serca Odigigi (47. miejsce).

Scenariusz nie zmienił się, ponieważ mieszkańcy Gandawy szukali okazji przeciwko Łotyszom, którzy dobrowolnie się wycofali. Opcja, która im odpowiadała, ponieważ prawie nie przeżywali trudności. Vanheysbroek musiał zrezygnować, by w pierwszych minutach gry po długiej kontuzji dokonać podwójnej zmiany z Laurentem Depuetry i Georgim Chakvetadze na miejsce Bruno i Holsagera (63. miejsce). De Sart wpadł w długi róg po rzucie wolnym Obery’ego i obrócił się wokół Okumo, który strzelił jedynego gola w meczu (73, 0-1).

READ  "CSC" jest silniejszy niż Ronaldo. Selekcja bramek przeciwko jego obozie