Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmarł piosenkarz Daniel Levy, tłumacz „Pragnienie miłości” i „Ten niebieski sen”

Francuski piosenkarz Daniel Levy, słynny tłumacz Pragnienie miłościJak poinformowała jego żona, zmarł w sobotę 6 sierpnia w wieku 60 lat. Cierpiący na raka jelita grubego od 2019 roku uległ chorobie. Sandrine Levy poinformowała na Instagramie artystki, że pogrzeb urodzonej w 1961 roku w Konstantynie artystki odbędzie się w niedzielę na cmentarzu żydowskim Saint-Pierre w Marsylii.

Daniel Levy, „Był wyjątkowym i potężnym głosem. Walczy też: z klimatem, opiekunami, walką z rasizmem, poparciem Libanu, nigdy nie zawahał się zaangażować, aby świat był trochę lepszy”. Minister Kultury Rima Abdel-Malik na Twitterze.

Był już ojcem trójki dzieci z pierwszego małżeństwa Jego ostatni występ w sieciach społecznościowych Z okazji narodzin czwartego dziecka. 15 lipca z jego związku z Sandrine Abukrat urodziła się mała dziewczynka. Ten ostatni zapowiedział w czwartek na Instagramie ” czas [était] konto „ Poprosiła o modlitwę za męża.

Wcielenie Mojżesza w „Dziesięciorgu Przykazaniach”

Benjamin w rodzinie siedmiorga dzieci, Daniel Levy spędził dzieciństwo w Lyonie i przez dziesięć lat uczył się gry na fortepianie. Karierę rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych swoim pierwszym albumem, koktajl które nie cieszą się oczekiwanym sukcesem.

Po kilku prestiżowych kolaboracjach, np. z Glorią Gaynor, która zaangażowała go w pierwszą część swojej europejskiej trasy koncertowej, czy Michelem Legrandem, który zaproponował mu nagranie piosenek ze ścieżki dźwiękowej filmu parking Jack Demme (1985), Daniel Levy brał udział w swoim pierwszym musicalu w 1991 roku.

Interpretuje role Fryderyka Chopina i Alfreda de Musset w spektaklu piasek i romantycyNapisane przez Catherine Larę i Luke’a Blamondona. W 1993 roku on zdobywa punkty Ten niebieski senpiosenka z kreskówek Aladyn od Disneya. Ten duet z piosenkarką Karen Costą, dzięki której jest lepiej znany, będzie reprezentował nowe pokolenie.

W 2000 roku Daniel Levy był znany z dedykowania roli Mojżesza w komedii muzycznej Elie Churakiego i Pascala Obispo Dziesięć Przykazańi jej główna piosenka, Pragnienie miłości.

Ostatni album zeszłego lutego

Muzyczne Zwycięstwo w Pałacu Sportu przez kilka tygodni i w trasie. Album sprzedał się w 1,3 miliona egzemplarzy, według Universal Music France. Po wyłączeniu Dziesięć PrzykazańDaniel Levy wznawia karierę solową, a jego kompozycje łączą się z jazzem, soulem i odmianą francuską. W sumie Daniel Levy wydał sześć solowych albumów.

W 2019 roku Daniel Levy ogłosił, że podczas pokazu zachorował na raka okrężnicy luksusowy pokaz Na napięciowej stacji radiowej. Po okresie remisji od końca lipca stosuje nowy protokół leczenia.

Piosenkarka wydała nowy album w lutym 2021 roku: dzięki Tobie. Bardzo osobiste siódme dzieło, „Odrodzenie po długiej walce z chorobą”opisany przez Elodie Suigo w Oferta Świat Elodie na Franceinfo.

naukowiec

READ  Zaniepokojenie – piosenkarz Daniel Levy, który ma raka: żona piosenkarza oznajmia, że ​​„czas ucieka” w bardzo niepokojącej wiadomości opublikowanej dziś po południu w mediach społecznościowych – wideo