Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ziemia świeci coraz mniej, co nie jest dobrą wiadomością – Ouest-France Evening Edition

Ze scenariuszem Matyldy LE PETITCORPS

Amerykańscy naukowcy odkryli, że siła odbijająca Ziemi, zwana jej albedo, maleje. Zjawisko niepokojące, ponieważ prowadzi do wzrostu globalnego ocieplenia.

Blask Ziemi zanika! że to badanie Obserwatorium słoneczne Big Bear Lake, które specjalizuje się w badaniu słońca, znajduje się w Kalifornii w USA, co ujawnił magazyn. Nauka i przyszłość Poinformował o tym na swojej stronie internetowej. Naukowcy opierali się na obserwacjach promieniowania Ziemi w latach 1998-2017 na podstawie danych satelitarnych i obserwacji ilości światła ziemskiego odbitego od Księżyca.

To badanie dokumentuje spadek albedo naszej planety. Albedo to po prostu siła refleksyjna. Im wyższe albedo powierzchni, tym więcej światła słonecznego jest odbijane i odpowiednio jego jasność. Wysoka biel powierzchni oznacza również, że będzie się ona mniej nagrzewała, ponieważ światło „odbija się” od niej.

Zjawisko narastało od 2014 do 2017

Dziś wiemy, że dwadzieścia lat później „Jasność Ziemi spadła o 0,5%, czyli o pół wata mniej światła na metr kwadratowy” Określ lokalizację magazynu Nauka i przyszłość . “To dużo” Naukowcy mówią.

Wreszcie, jasność Ziemi na Księżycu była dość stała w okresie od 1998 do 2014 roku. Zamiast lat 2014-2017 podkreślono to zjawisko. „Trochę wahaliśmy się, czy analizować dane z tych trzech lat, ponieważ były identyczne” Tak wyjaśnione, aby CNN Główny autor badania, badacz Philip Judd z New Jersey Institute of Technology.

Ale kiedy naukowcy szczegółowo przyjrzeli się danym, odkryli, że… Współczynnik odbicia jest znacznie zmniejszony.. Do tego stopnia, że ​​naukowcy, którzy monitorowali promieniowanie ziemskie od połowy lat 90. początkowo myśleli, że popełnili błąd. Więc kilkakrotnie powtórzyli analizy i obliczenia.

Przeczytaj także: Dlaczego Ziemia od pięciu lat kręci się szybciej?

Globalne ocieplenie… przyczynia się do globalnego ocieplenia

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba obiecuje skok naprzód w astronomii

Jaki jest powód tego spadku albedo ziemi? Od kilku lat obserwuje się mniej odbijające światło niskie chmury, zwłaszcza nad wschodnim Pacyfikiem. Zjawisko to spowodowane jest znacznym wzrostem temperatury wód powierzchniowych w tym rejonie.

Doszło również do topnienia i kurczenia się lodu morskiego i czap lodowych nie ma się o co martwić. Ma to bezpośredni wpływ na albedo naszej planety, ponieważ silnie odbijająca, biała powierzchnia lodu coraz bardziej się zmniejsza…

Topniejący lód ma bezpośredni wpływ na albedo naszej planety. (Zdjęcie: Natalie Thomas/Reuters)

Jeśli Ziemia traci swój blask, jest to bezpośrednio związane z zaburzeniami klimatu. A co najgorsze, powoduje to wzrost ocieplenia i topnienie lodu. Innymi słowy, globalne ocieplenie… przyczynia się do globalnego ocieplenia. Efekt „kuli śnieżnej”, który nie zachęca do optymizmu.

Przeczytaj także: Rosja rośnie wraz z globalnym ociepleniem