Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zginął rosyjski dziennikarz agencji prasowej RIA Novosti, a operator Deutsche Welle został ranny

Zginął rosyjski dziennikarz agencji prasowej RIA Novosti, a operator Deutsche Welle został ranny

Rosyjskie wojsko poinformowało, że rosyjski dziennikarz agencji prasowej RIA Nowosti Rostisław Żurawlew zginął w sobotę 22 lipca w ukraińskim bombardowaniu na Zaporożu na południu Ukrainy. „Jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadziły atak artyleryjski na grupę dziennikarzy”Powiedziała. Pozostali trzej dziennikarze, których to dotyczy, są w stanie „Naprawił”. W tym samym czasie ukraiński fotograf Jewgienij Zhelko, który kręcił z ekipą Deutsche Welle, został ranny, według doniesień, 23 kilometry od linii frontu po ukraińskiej stronie. „Odłamki rosyjskiej amunicji”, — poinformował kanał telewizyjny. Śledź nasze życie.

Atak ukraińskiego drona na Krymie. Gubernator półwyspu anektowanego przez Moskwę w 2014 roku powiedział, że nowy epizod wojny na Ukrainie spowodował w sobotę eksplozję składu amunicji. Ten ostatni zarządził ewakuację mieszkańców w promieniu pięciu kilometrów. Ruch odbywał się na drogach „naprawa” Na Moście Krymskim – dodały prorosyjskie władze po bardzo krótkiej przerwie.

UNESCO potępia rosyjskie ataki na Odessę. Duże miasto położone w południowo-zachodniej części Ukrainy, które od stycznia jest częścią Światowego Dziedzictwa Ludzkości. „Według wstępnej oceny kilka muzeów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa ucierpiało, w tym Muzeum Archeologiczne, Muzeum Floty i Muzeum Literatury w Odessie” – poinformowała Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Kultury, Nauki i Edukacji. Śledź nasze życie.

Rosyjski ogień na Morzu Czarnym. Rosja poinformowała w piątek, że przeprowadziła manewry, które obejmowały wystrzelenie pocisków rakietowych w regionie, który stał się sceną wzmożonych napięć z Ukrainą i jej sojusznikami od czasu wygaśnięcia kluczowej globalnej umowy dotyczącej zboża.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest zaniepokojona ryzykiem eskalacji. Groźby ataków na statki cywilne na Morzu Czarnym są niedopuszczalne.— powiedziała podsekretarz generalna ONZ ds. politycznych Rosemary DiCarlo. „Za wszelką cenę należy unikać ryzyka rozprzestrzenienia się konfliktu w odpowiedzi na incydent wojskowy na Morzu Czarnym, zamierzony lub przypadkowy”.ona dodała.

READ  Kemal Kilicdaroglu, główny przeciwnik Erdogana w nadchodzących wyborach prezydenckich