Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zepsuty kalendarz procesorów AMD i Intel?

Zepsuty kalendarz procesorów AMD i Intel?


Od wielu dni mnóstwo plotek i artykułów (często krążących wokół tego samego źródła) wywołuje wielkie zamieszanie w związku z kalendarzem kolejnych procesorów AMD i INTEL. Ale musimy zdać sobie sprawę, że to ten ostatni może najbardziej zreformować swoją mapę drogową. Przede wszystkim zauważmy, że ten brief po prostu podsumuje te plotki i przedstawi nasz pogląd w przypadku braku wiarygodnych informacji w szczególności od Intela.

(Zdjęcie: Shutterstock/Pawarun Chichirachan)

AMD Zen 4 X3D: tylko dwa procesory w 2023 roku?

Chociaż recenzje nowych Ryzenów 7000 są ogólnie dobre, ogólny trend nadal polega na tym, aby dać Intelowi przewagę. W rezultacie niektórzy twierdzą, że czekają na ewentualną premierę procesorów Ryzen 7000 X3D, które mogłyby przejąć grę. Wiemy, że te procesory kosztują AMD więcej, ale aby wymusić decyzję przeciwko Intelowi, planowany jest zestaw 4 procesorów X3D. Jednak wydaje sięAMD planuje oferować tylko Ryzen 5 7600X3D i Ryzen 7 7700X3D. Ograniczenie 6- i 8-rdzeniowych procesorów, które może rozczarować niektórych, ale mimo to ma sens z punktu widzenia postrzeganego celu gry. Kolejna plotka na ten temat, jeśli te wersje X3D zostaną zaprezentowane na początku roku (na targach CES 2023?), marketing mógłby odbyć się w okolicach marca lub kwietnia 2023 roku.

Ryzena 7000 X3D
W AMD i Intelu kalendarz procesorów na 2023 rok ulegnie awarii…

Intel: Mapa drogowa, która jest poważnie zepsuta?

w odróżnieniu Kolejne przecieki i plotki o postępach Intela W swojej mapie drogowej dowiedzieliśmy się, że Intel powinien opóźnić Meteor Lake i jego aktualizację do gniazda LGA 1851 do 2024 roku. Plotka ta została przekazana przez spadkowicz Ktokolwiek mówił o Zen 4 X3D, był szczególnie irytujący i sprzeciwiał się trendowi, który wydawał się pojawiać. Co gorsza, aby ich klienci „czekali”, blues mógł zająć pole Aktualizacja Raptor Laketj. podobne procesory, które korzystają z optymalizacji wypalania, aby zapewnić niewielki wzrost częstotliwości taktowania ze 100 do 200 MHz. Tak więc dopiero w 2024 roku Intel przedstawi swoje nowe produkty, ale znowu z bardzo zaskakującym podejściem. Więc Meteor Lake przybędzie w 2024 roku, ale my też możemy zobaczyć Wysiądź z Arrow Lake Kilka miesięcy później. Jak wyjaśnimy tę sytuację? zawsze wg spadkowiczIntel chciałby, aby te dwie linie się pokrywały. W ten sposób Meteor Lake może skupić swoją ofertę na sześciordzeniowych procesorach i wydajnych 16-rdzeniowych procesorach i być szczególnie agresywnym w przypadku laptopów, podczas gdy Arrow Lake będzie bardziej odpowiedni dla komputerów stacjonarnych z maksymalnie ośmioma rdzeniami wydajności przy zachowaniu tych samych 16 aktywnych rdzeni.

READ  iPhone 14 i iPhone 14 Pro wyprzedały się przed wypuszczeniem iPhone'a 15. Tańsze niż iPhone 12!

Intel Meteor Lake 7 nm

Co wnioskujemy z tych plotek i czego oczekujemy w 2023 roku?

Jest to więc nieco niepokojący „przegląd” kalendarza. Dobrowolnie odrzuciliśmy kilka innych plotek, które dotyczyły zmiany w procesie grawerowania Meteor Lake, ponieważ ta historia nie wydaje nam się tak wiarygodna, jak jest. Jeśli chodzi o tę rozbieżność, która silniej dotyka AMD i Intela, tutaj znowu musimy zachować ostrożność, ponieważ jeśli abstrakty na ten temat się mnożą, korzystają z tego samego źródła tylko przez kilka dni. Jednak biorąc trochę wzniesienia, ta historia może mieć sens.

Po dużym wzroście, w tym komponentów PC, „pauza” może być dobra dla wszystkich. Poza trybem Eco, pecetowy fan właśnie się zmobilizował, zmieniając gniazdo na AMD, przesiadając się na DDR5, zmieniając zasilacz (który będzie coraz bardziej potrzebny pod względem mocy i standardu)… wszystko zwieńczone przez wyższe ceny kart graficznych i płyt głównych (o stopień mniej).

Dlatego uznanie 2023 roku za rok przejściowy nie byłoby szaleństwem. Należy jednak zauważyć, że ten punkt widzenia jest prostym globalnym odwróceniem, jeśli chodzi o rynek i postrzeganie klienta końcowego jako priorytetu… względy, które niekoniecznie muszą być zgodne z poglądami producentów.