Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

zdrowie.  Wygląda na to, że u pięciu osób po leczeniu medycznym „rozwinęła się” choroba Alzheimera

zdrowie. Wygląda na to, że u pięciu osób po leczeniu medycznym „rozwinęła się” choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest spowodowana połączeniem dwóch cząsteczek: białek BetaSkrobiowaty W mózgu płytki i białko tau tworzą się nieprawidłowo wewnątrz komórek nerwowych.

Jeśli geneza tego zjawiska będzie nadal wymagała wyjaśnienia, szeroko podkreślone zostaną pewne elementy, takie jak dziedziczność czy wiek.

Co się stanie, jeśli podjęcie pewnych zabiegów wiele lat temu będzie kolejnym czynnikiem ryzyka?

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Medycyna naturalnaNaukowcy z University College London opisali pięć przypadków pacjentów w wieku od 38 do 55 lat, którzy zachorowali na tę chorobę Kiedy nic ich na to nie przygotowuje.

Podejrzane leczenie hormonem wzrostu

Często w dzieciństwie podawano im rodzaj ludzkiego hormonu wzrostu ekstrahowanego z przysadki mózgowej zmarłych osób (przeciwkoHormon wzrostu). ” W Wielkiej Brytanii w latach 1959–1985 zastosowano tę terapię co najmniej 1848 niskich osób. „, wyjaśniają autorzy.

Dotknęło to prawie 2 tysiące osób

Wycofano go w 1985 r., po tym jak odkryto, że niektóre partie były skażone prionami (białkami zakaźnymi), które powodują choroby. Creutzfeldta-Jakoba U niektórych ludzi. »

Ponadto ci sami badacze donieśli wcześniej, że u niektórych pacjentów z chorobą Creutzfeldta-Jakoba po leczeniu hormonami wzrostu również w mózgu występowały wczesne złogi białka beta-amyloidu.

Należy podkreślić, że okoliczności, w których naszym zdaniem doszło do tragicznego rozwoju choroby Alzheimera u tych osób, są bardzo niezwykłe i wymagają bardzo specyficznego leczenia, którego dawno zaniechano. » – uspokajają autorzy. ” Nie ma ryzyka rozprzestrzenienia się choroby pomiędzy pojedynczymi osobami lub w trakcie rutynowej opieki medycznej. »

READ  Naukowcy rejestrowali aktywność mózgu pacjenta w chwili jego śmierci. Oto co zobaczyli