Zawieszona przez Polskę Francja bez błyskotliwości zakwalifikowała się na ósme miejsce – Wyzwolenie

Piłka nożna na Euro 2024wydanie

Francuska drużyna w dalszym ciągu była powolna w ofensywie i zadowoliła się remisem 1:1 z Polską w Dortmundzie, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Przechodzi na bardziej wrażliwą połowę stołu.

Z Polakami usiłującymi wykonać cztery podania pod presją, The Blues zremisowali (1:1) we wtorek, 25 czerwca w Dortmundzie, zajmując drugie miejsce w Grupie D Mistrzostw Europy. Co spycha ich na połowę tabeli poprzez bezpośrednią eliminację, w której zmieniają się drużyny Portugalii, Hiszpanii i Niemiec: Ich trener dał jasno do zrozumienia, że ​​go to nie obchodzi, nie powinniśmy wierzyć jemu, ale jego drużynie, to i tak nie ma znaczenia . sytuacji, nie skończył mu przeszkadzać. To nie działa. Potrzebując od początku bramki (jednej na dwa mecze), Didier Deschamps postanowił zamieszać, aby uzyskać bloki (konkretnie bramki): Antoine Griezmann PozaPorażenie prądem na skalę współczesnej historii Francji. Kylian Mbappe i jego spiczasta maska, a na skrzydłach jego byli koledzy z drużyny Paris Saint-Germain, Bradley Barkola i Ousmane Dembélé.

Plan gry jest prosty: odsunąć atakujących jeden na jednego od obrony przeciwnika, a ich umiejętności dryblingu liczą liczby dogrywek, gdy tylko obrońca oczyści stół. Ponadto trener modernizuje paryski atak z poprzedniego sezonu i towarzyszącą mu automatyzację. Jednak początkowo zatraciliśmy się w marzeniach o gładkim i przejrzystym rozpoczęciu meczu. Mgła, która unosi się nad stadionem o szóstej wieczorem, ponieważ została podlana wodą, a Dortmund jest pod palącym słońcem. Polski obrońca Nikola Zalewski w koszulce Mbappe wykonał kontratak obiema rękami, za co otrzymał żółtą kartkę i gratulacje od sześciu (!) kolegów z drużyny, którzy przyszli go sprawdzić.

Trzy mecze, jedno zwycięstwo

Po pół godzinie sędzia Marco Guida zdecydował o przerwie zimowej ze względu na upalną pogodę. Kiedy pierwsza połowa zakończyła się (0:0) pomiędzy dwiema interwencjami Mausa (42, 45) bramkarza Łukasza Skorupskiego przeciwko Mbappé i bardziej aktywną rekonwalescencją, Barkola wybił się ponad resztę (warto wysiłku w Światowej Ósemce). Finalistami wstrząsnął tylko 21-latek świętujący swoją trzecią selekcję), trójkolorowy zawodnik bardzo szybko zrobił różnicę: po kwadransie polski obrońca Jakub Kjöyor był rozmazany i złapany przez Dembélé w polu karnym, a rzut karny zamieniony Mbappe, który otworzył licznik podczas Mistrzostw Europy Narodów (1-0, 56).

READ  Foot OL - słabe OL przeciwko słabym, szokującym statystykom! - Olympique Lyon

Deschamps wykorzystał okazję, aby wywołać chaos w drużynie: trzech najlepszych Francuzów na boisku (Barcola, Adrien Rabiot i niesamowity występ N’Golo Kante) natychmiast opuściło boisko. Na tym poziomie obstawianie jest ryzykowne. Nie omieszkała paść kara w postaci nieco dla nas ostrego rzutu karnego, który Robert Lewandowski dwukrotnie wykorzystał (1-1, 79). Do tej pory Francuzi w dużej mierze kontrolowali sytuację. Nagle stracili nad niczym kontrolę, otworzyli się na każdy polski atak, byli szybcy w działaniu i wydawali się cierpieć z powodu odnowionej atmosfery, jaką stworzyli kibice przeciwnej drużyny. Trzy mecze i jedno zwycięstwo: The Blues mają kłopoty.