Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapisz datę! Już wkrótce ujawnimy pierwsze „prawdziwe” zdjęcia Jamesa Webba

Ludzkość niedługo zachwyci się kolejną sceną zaprezentowaną przez Teleskop Jamesa Webba i właśnie to jednogłośnie przewidzieli astronomowie. Największe obserwatorium kosmiczne, jakie kiedykolwiek zbudowano, wkrótce dostarczy swoje pierwsze obrazy. Bez wątpienia będą towarzyszyć bardzo emocjonalnemu „Wow”.

Możesz być również zainteresowany


[EN VIDÉO] Zrozum misję Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba w jedną minutę
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, nowy pionier obserwacji kosmosu, zostanie wystrzelony 18 grudnia z Kourou w Gujanie. Po 29-dniowej podróży dotrzesz do punktu Lagrange L2, w kierunku przeciwnym do słońca. Ponieważ jego lustro jest większe niż lustro Hubble’a, którego jest następcą, JWST będzie mógł obserwować galaktyki, planety, mgławice i gwiazdy, aby dowiedzieć się więcej o historii wszechświata.

The NASA Ogłasza, że ​​pierwsze zdjęcia i dane spektroskopowe Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Zostanie wydany 12 lipca. Nic dziwnego, że jej pierwsze zdjęcia mają być oszałamiające. Ale przede wszystkim będą musiały przekroczyć, na poziomie technicznym, naukowym i technicznym, najpiękniejsze obrazyHubble fascynuje nas od ponad 30 lat.

Jako największe, najbardziej złożone i najdroższe obserwatorium kosmiczne, jakie kiedykolwiek wystrzelono w kosmos, James Webb przeszedł sześciomiesięczny okres przygotowawczy przed rozpoczęciem prac naukowych, kalibrując swoje cztery instrumenty w swoim środowisku przestrzennym i ustawiając ich zwierciadła. Ten żmudny proces zaowocował pojawieniem się pierwszych obrazów i danych, demonstrujących moc i siłę teleskopu Lustro o średnicy 6,5 m OdsłoniętyWszechświat Podczerwień.

tam ” Opublikuj pierwsze zdjęcia w kolor Webb uratuje raz w życiu chwilę, abyśmy wszyscy mogli zatrzymać się i podziwiać widok, jakiego ludzkość nigdy wcześniej nie widziała. powiedział Eric Smith, naukowiec zajmujący się oprogramowaniem internetowym. Aby dodać te zdjęcia Będzie to zwieńczenie dziesięcioleci poświęcenia, talentu i marzeń – ale będzie to też dopiero początek Jeśli chodzi o nękanie, nie mogliśmy zrobić nic lepszego!

READ  To odkrycie może wyjaśnić, jak narodził się księżyc

oczekiwany „wspaniały”

A poważniej, jak zauważyła NASA, to „ Od pięciu lat zespół naukowy JWST pracuje i zastanawia się, jakie będą pierwsze cele tego obserwatorium „co ma astronomiczny koszt około 10 miliardów dolarów. Za tę cenę amerykańscy, kanadyjscy i europejscy obywatele, którzy go ufundowali, oczekują danych, które będą „rewolucją” w obserwacji nieba w podczerwieni.

Jeśli spodziewamy się, że te pierwsze obrazy będą wzbudzać duże zainteresowanie artystyczne, powinny również zachwycać Astronomowie Specjaliści podkreślają fenomenalną wydajność technologiczną urządzeń na pokładzie satelity. Powinny również zapewnić wgląd w to, czego mogą się spodziewać użytkownicy danych Jamesa-Webba. Gdy obserwatorium zacznie działać, a jego instrumenty zostaną odpowiednio skalibrowane, teleskop Jamesa Webba, jeden po drugim, będzie monitorował listę celów wcześniej wybranych i nadawanych priorytetom przez międzynarodowy panel.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?