Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Zanim zgaśnie ogień” z Camellią Jordaną – dramat fantasy, który wydaje się niestety znajomy

„Zanim zgaśnie ogień” z Camellią Jordaną – dramat fantasy, który wydaje się niestety znajomy

Filmy maturalne

Filmy maturalne

Camellia Jordana w „Zanim zgaśnie ogień” reżysera Mehdiego Fikriego.

Kino – jak uczucie déjà vu. I nie bez powodu. Camellia Jordana powraca do kin z pierwszym filmem byłego dziennikarza i szefa Police Justice Pages, który trafi na duży ekran Ludzkość, Mehdi Fikri. Tytuł filmu fabularnego, który miał premierę w środę, 15 listopada: Zanim ogień zgaśnie.

Aktorka nazywa się Malika i jest trzydziestoparoletnią kobietą, której młodszy brat zmarł w wyniku brutalnego aresztowania. W okolicy, w której mieszka, wybuchła złość na tle rewolucji i płonących samochodów. Malika o tym wie: musimy działać szybko, zanim ten dramatyczny epizod odejdzie w zapomnienie.

Za radą działaczy przeciwnych przemocy policji (jednego z nich gra Samir Al Qasimi) Malika w towarzystwie drugiego brata (Sufyan Zarmani) i siostry (Sonia Vaidi) rozpoczyna batalię prawną. Walczy o przetrwanie procesu, ryzykując zachwianiem równowagi w rodzinie, a następnie w obliczu żałoby, związku, edukacji jej synka i pracy na rynku.

Sprawdź zwiastun poniżej:

Jeśli te fragmenty życia naszej bohaterki są czysto fikcyjne, to jej walka koniecznie przypomina walkę Assy Traoré i grupy Sprawiedliwość dla Adamy, rozpoczętą po śmierci tej ostatniej w wieku 24 lat w żandarmerii w Bersan, w Val-d’ A. „Uwais po aresztowaniu”.

Jedna historia i pięć dramatów o przemocy policyjnej

Mehdi Fikri zainspirował się tą szeroko nagłośnioną sprawą, ale nie tylko. Opierało się ono na czterech innych aktach, a mianowicie zabójstwie Lamine Dieng (Paryż, 2007), Ali Al-Ziri (Argenteuil, 2009), Wissama Al-Yamaniego (Clermont-Ferrand, 2012) i Amine Al-Bintousi (Paryż, 2012). 2012). ” W filmie nie ma elementu specyficznego dla jednej rodziny » – opowiada nam reżyser.

Jeśli wybrał te pięć przypadków, to dlatego, że pracował nad nimi, gdy był jeszcze dziennikarzem. Trzymanie tylko jednego nie miało dla niego sensu. ” W moim filmie Karim (zamordowany młody człowiek, przyp. red.) nie jest aniołem. Nie do pomyślenia było powiedzenie tego w przypadku istniejącej rodziny » – wyjaśnia na przykład reżyser.

READ  Filmy dziś wieczorem, we wtorek, 13 czerwca

Kolejny argument: nie podkreślaj jednego problemu. „ Głodzenie niektórych rodzin jest uzasadnione, ponieważ praca, jaką wykonały, aby potępić przemoc policyjną, posunęła sprawę do przodu. Z drugiej strony garstka rodzin ukrywa tragedie i tragedie wielu innych. ogłoszenie. Jako przypomnienie: Wiele rodzin nie tworzy „politycznego impetu”, gdy jest to potrzebne. »

Już nie niewidzialny „Rodziny

„Z dala od prasy” Słowa i fakty », Mehdi Fikri, obecnie pracuje jako scenarzysta serialu Hipokrates, Biedactwo I Eureka„Teraz woli kino” Pozwala dawać świadectwo głębokiej i emocjonalnej rzeczywistości świata „.

W Zanim ogień zgaśnie„Wyobraźnia na to nie pozwala”. Pokaż szeroką stronę systemową » Przemoc policyjna. „Mam nadzieję, że to również będzie dozwolone”. Włączenie tych rodzin – które są częścią naszej historii niezależnie od tego, jakie mamy w tej sprawie zdanie – w narodową narrację ” I ” Aby już nie były niewidoczne „.

Zanim dodałem: To historia, która się powtarza. » Słowa będące echem napisów końcowych, montaż aktualnych filmów ilustrujących walkę z policyjną przemocą prowadzoną przez rodziny ofiar. Obejmują one okres od lat 80. do 2023 r., o czym świadczą zdjęcia matki Nahila Marzouka w tłumie podczas mobilizacji po śmierci syna. Metoda, jak mówi nam Mehdi Fikri, o „ Szanuj rzeczywistość i nie chowaj się za fantazjami „.

Zobacz także na HuffPost :

READ  11 Bit Studios (Frostpunk) będzie dystrybuować swoje gry w ramach Xbox Game Pass | Xbox One