Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zalety proszku, co jest lepsze?

Zalety proszku, co jest lepsze?

Kolagen morski jest popularny: zarówno dla skóry, włosów, jak i zdrowia, zwłaszcza stawów. W przypadku proszku lub płynu wchłanianie do organizmu nie jest takie samo, podobnie jak dawkowanie. Wskazówki dotyczące wyboru właściwego.

the Kolagen Marynarka wojennaTęsknisz za nią? Nie za późno. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, czy wiesz, czym tak naprawdę jest kolagen? O Białko zwierzęce występujące naturalnie w organizmie człowiekaz tego słynie Cnoty przeciwstarzeniowe od tego czasu Struktura tkanek. „Dojechaliśmy Maksymalny poziom kolagenu wynosi od 20 do 25 lat. On zredukowany Wtedy oczywiście, ponieważ 1,5% rocznieWyjaśnia Maxime Barrett, współzałożyciel Twenty DC, francuskiej marki kolagenu morskiego. the Oznaki niedoboru W kolagenie pojawiają się wówczas: Pierwsze drobne zmarszczki, dyskomfort w stawachOd tego czasu łamliwe włosy i paznokcie… szczególnie wśród palaczy „Tytoń niszczy kolagen”. – wspomina nasz rozmówca. żywność Nie rekompensuje utraty kolagenu, stąd zainteresowanie możliwością przyjmowania suplementów z kolagenem morskim.

Czym jest kolagen morski?

Kolagen morski odnosi się do Kolagen ekstrahowany ze skór i kości ryb. U nich, podobnie jak u ludzi, białko to buduje tkankę łączną. „Kolagen Przyczynia się do twardości i sztywności tkanek Skóra i stawy (paznokcie i włosy również u ludzi) Wyjaśnia Maxime Barrett. Znaleziono także kolagen W chrząstce i skórze bydła.

„Nie ma czegoś takiego jak kolagen roślinny”.

„Historycznie była to najczęściej stosowana w przemyśle, ale dziś wiadomo, że ryba jest lepiej wchłaniana przez organizm”. Z drugiej strony, „Nie ma czegoś takiego jak kolagen roślinny; Potwierdza to nasz rozmówca. Kolagen to niewegetariańskie białko zwierzęce. Nie powstaje w roślinach. Nie znajdziesz go w algach. Na przykład.”

Jakie są zalety kolagenu morskiego?

Bierzemy kolagen morski Na pokrycie naturalnych strat organizmu. „Kolagen morski będzie działał poprzez strukturyzację tkanki łącznej w skórze, kościach, włosach, paznokciach, ścięgnach i więzadłach. Poza aspektami estetycznymi (zwłaszcza przeciwzmarszczkowymi, przyp. red.) ma ciekawy wpływ na wiek na poziomie stawów. I u sportowców UzdrawiaćOdpowiada Maxime Barrett.

Jaki wpływ ma na stawy?

Ponieważ kolagen morski naturalnie występuje w tkance stawowej, wiadomo, że poprawia funkcję stawów Wspólny ruchTam Wspólna elastyczność I Rekonwalescencja fizyczna. „Ludzie, którzy go spożywają, mówią nam, że pomaga wzmocnić stawy, chrząstki i kości Zmniejsz ból stawówUdziały naszych osi.

READ  Zastrzyk hormonalny do stymulacji dwa razy szybciej

Jakie są zainteresowania sportowców?

„Kiedy ćwiczymy, często poruszamy stawami, zwłaszcza jeśli tak jest Fitness, bieganie i trening siłowy, – przypomina ekspert. „Następnie niszczymy włókna kolagenowe, które mają trudności z naturalną regeneracją i z czasem ulegają zmniejszeniu”.

Sporty niszczą włókna kolagenowe, szczególnie bieganie lub jogging.

Dostarczając tkankę Lepsza elastyczność i elastyczność „Kolagen morski pozwala na lepszą regenerację mięśni po ćwiczeniach i może zapobiegać kontuzjom”.. Może również pomóc w zapobieganiu lub zmniejszaniu bólu stawów.

Dawkowanie: Idealnie 10 gramów dziennie

Aby kolagen morski był skuteczny, musi być stosowany w odpowiedniej dawce. „Badania kliniczne wskazują, że średnio 10 gramów dziennie na 3 miesiące w roku „To dobra dawka, aby uzyskać oczekiwane efekty z kolagenem morskim.” mówi Maxime Barrett. Mniej niż 5 gramów Rozważ ten produkt „Naprawdę bardzo za mała dawka”.

Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 3 tygodnie

Aby zobaczyć pierwsze efekty kolagenu morskiego trzeba go zjeść „co najmniej 20 do 28 dni Od kiedy on Aktywny w regeneracji komórek „Komórki naszej skóry odnawiają się średnio co 20–25 dni”. Określa producenta. Z drugiej strony, oprócz czasu przygotowania, Musisz być pracowity Zażywając go codziennie aż znajdziemy odpowiednią dla nas formę: kapsułkę lub proszek do picia…

Jaki jest najlepszy kolagen morski?

Najlepszy kolagen morski to taki, który będziesz mógł zjeść do końca. Wiedząc zatem, że w zależności od formy (proszek, płyn itp.) wchłanianie kolagenu morskiego w organizmie nie jest takie samo, ani też nie jest taka sama w dawce. „Dziś się to przyjmuje proszekze względu na dawkowanie i wielkość peptydów kolagenowych (ostatecznego białka kolagenowego, przyp. red.), jest formą, która pozwala organizmowi najlepiej je wchłonąć. – wyjaśnia nasz rozmówca.

„Sproszkowany kolagen morski zapewnia najlepsze wchłanianie.”

Porównywać „W krem z kolagenem morskim, Masa peptydów wynosi 300 000 Daltonów, natomiast w proszku możemy uzyskać 2000 Daltonów. doustnie, Im szczuplejszy, delikatniejszy i lżejszy kolagen morski jemy, tym większa jest jego biodostępność W organizmie będzie lepiej wchłaniany. Na koniec należy pamiętać, że wskazane jest preferowanie produktów zawierających Hydrolizowane peptydy kolagenowe Zamiast nierozłożonego, który jest gorszej jakości.

READ  Astronauta z Crew 3 będzie 600. osobą, która wyruszy w kosmos

Proszek kolagenu morskiego: najwyższa dawka?

że to preferowany format Zdaniem Maxime’a Barretta. „Proszek różni się dawkowaniem (można uzyskać 100% kolagenu morskiego w proszku, którego nie da się uzyskać np. w płynie) i łatwością wchłaniania do organizmu (dzięki niskiej masie cząsteczkowej peptydów kolagenowych (patrz na etykiecie, kiedy nabywczy).” I dlaZapach ryb Proszek z kolagenu morskiego? „Dzisiaj mamy bardzo rygorystyczne procesy nominacjiUdało nam się ukryć smak i zapach ryb Aby uzyskać najlepszy kolagen. Można znaleźć bezwonny i pozbawiony smaku kolagen morski lub proszek smakowy.” Specjalista uspokaja. Proszek z kolagenu morskiego Rozcieńczony w płynie (woda, kawa, herbata (białko nie zmienia się pod wpływem ciepła), soku owocowym, sok), jogurt, twarożek… „Ważne jest, aby znaleźć właściwy sposób poradzenia sobie z tym problemem, aby uzyskać najlepszy wskaźnik zgodności”.

Płynny kolagen morski: jakie są zalety i wady?

Niektórzy ludzie wolą łatwo pić płynny kolagen morski jako suplementy diety. Jemy tak, jak jest, jest to wygodne! A jeśli możemy osiągnąć całkowite wyleczenie, preferując jedną formę zamiast drugiej, jest to rzeczywiście bardzo dobra rzecz. Kilka wad, które warto znać na temat płynnego kolagenu morskiego:

► Smak : „Aby zamaskować mocny, naturalny smak kolagenu morskiego (obok Ryba(notatka redaktora) Aby było dobrze, producenci muszą dorzucić sporą ilość rzeczy, które nie zawierają kolagenu. Lista składników może być długa. – ostrzega nasz rozmówca.

„W organizmie człowieka występuje ponad 27 rodzajów kolagenu”.

► Ilość kolagenu : „W sztyfcie w płynie nie ma więcej niż 4 do 5 gramów kolagenu morskiego. Na tym właśnie polega problem z płynem; Nie możemy uzyskać produktów silnie skoncentrowanych „Do 10 gramów dziennie”.

►Cena: „Płynny kolagen morski jest Droższe Bo trudno to sformułować.”

Kolagen typu 1, 2 czy 3?

„W organizmie człowieka występuje ponad 27 rodzajów kolagenu. Rodzaje Najwięcej jest 1, 2 i 3. Kolagen Typ 1 Reprezentuje ponad 80% Kolagen z organizmu człowieka” Wyjaśnia Maxime Barrett. Wybierając kolagen morski, przekonasz się, że istnieją 3 jego typy: 1, 2 i 3

  • Typ 1 ma szerokie spektrumDziała na wszystkie tkanki łączne w organizmie.
  • Typ 2 Znajduje się głównie w chrząstkach i stawach.
  • Typ 3 Częściej występuje w mięśniach i ważnych narządach.
READ  Gigantyczna asteroida może uderzyć w Ziemię w Walentynki 2046 roku

A co z jego stawami? „Jeśli chcesz działać tylko na stawy, możesz preferować kolagen typu II, ale jeśli chcesz mieć globalny zasięg obejmujący stawy, powinieneś wybrać kolagen typu I”.

Czy należy go przyjmować z witaminą C?

U naszego eksperta istnieje możliwość zakupu kolagenu morskiego wzbogaconego witaminą C „Witamina C przydała się kilka lat temu, kiedy masa cząsteczkowa peptydów kolagenowych była z tego powodu wyższa Przyspiesza wchłanianie w organizmie Kolagen, ale obecnie procesy produkcyjne są takie, że bez witaminy C wchłanianie wynosi 95%, więc nie trzeba jej zabierać ze sobą.. Według tego specjalisty lepiej jest preferować leczenie skojarzone z witaminą C „Zamiast produktu o niskim stężeniu kolagenu i witaminy C.”

Gdzie kupię kolagen morski? W aptece?

Kolagen morski można kupić w aptekach. Zaletą przejścia przez ten krąg dystrybucji jest uzyskanie zasięgu Produkty wybrane przez pracownika służby zdrowia, Farmaceuta. Nie o to chodzi online Wiele witryn sprzedaje (bardzo) kolagen morski. Istnieją poważne i niezawodne strony; Inni mniej. Dla naszego mówcy Przeglądanie recenzji może pomóc : „Witryna z 3 recenzjami produktu w porównaniu z inną witryną z 500 lub 1000+ recenzjami jest wskaźnikiem.” Produkt dostępny w internecie i w aptekach to także gwarancja jakości. Wreszcie możemy znaleźć kolagen morski W instytutach urody, z ekspertami w dziedzinie urody, I Salony fryzjerskie. „I często, jeśli pokazują produkt, dzieje się tak dlatego, że go przetestowali”.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kolagenu morskiego?

„Jedynymi przeciwwskazaniami są alergie na ryby i skorupiaki.” Nasz rozmówca odpowiada. Podobnie jak wszystkie suplementy diety, obecny jest kolagen morski Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci Bez porady lekarskiej.