Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z The Blues na Euro Polska wygrała, ale przegrała z Robertem Lewandowskim

Z The Blues na Euro Polska wygrała, ale przegrała z Robertem Lewandowskim

Wynik ostatniego meczu na rozgrzewkę Orłów z Turcją z pewnością będzie historią oglądaną z Polski w poniedziałkowy wieczór. Ponieważ selekcja Michała Probierza przygotowuje się do uderzenia w euro, istnieje ryzyko, że zostanie ona znacznie zmniejszona. Trener Polski musiał uporać się z wycofaniem się w ubiegły piątek Arkadiusza Milika, który z powodu kontuzji kolana wykluczony został z mistrzostw Europy w Niemczech. Ryzykuje także konieczność tworzenia muzyki bez swojej gwiazdy, Roberta Lewandowskiego.

W 33. minucie napastnik Barcelony wyszedł bez bólu, przywitał się z zmiennikami i wrócił na ławkę rezerwowych. Kapitan reprezentacji Polski i król strzelców (35 lat, 82 gole) ze względu na możliwą kontuzję prawego kolana przejdzie szeroko zakrojone testy, które pozwolą mu określić, czy będzie mógł wystartować na Euro, które powinny być jego ostatnim dużym międzynarodowym turniejem.

Bolesna uroczystość Świderskiego

Kilka minut wcześniej Polska straciła już kolejnego startera, Karola Świderskiego. Po długim początku Jana Bednarka Lewandowski wykorzystał zdecydowane podanie, napastnik Hellas Werona oportunistycznie otworzył wynik, po czym poczuł ból w prawej kostce… świętując zdobytą bramkę (12. miejsce). Opuść jego mieszkanie po siedmiu minutach.