Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z Drogi Mlecznej UFO wysyła sygnał na Ziemię co 18,18 minut

W nauce niepewność jest często bardziej ekscytująca niż potwierdzenia, a te, które sprawiły, że niektórzy zdumiewający astronomowie podrapali się w głowę w ostatnich dniach, mają dość, by nakarmić płód według hollywoodzkiego scenariusza: w Drodze Mlecznej UFO wysyła sygnał w kierunku Ziemi co 18.18 Dokładne.

Lubić Nowy Atlas wyjaśnia to, Zjawisko to zostało odkryte przez zespół naukowców dzięki Murchison Widefield Matrix (MWA), gigantyczny radioteleskop niskiej częstotliwości z siedzibą w Australii, ma za zadanie przeskanować niebo, aby lepiej zrozumieć jego prymitywną przeszłość.

Jak w filmie, podczas mechanicznego poszukiwania obiektów przejściowych w Drodze Mlecznej, uczeń Tyrone O’Doherty napotkał silny sygnał, który wydawał się nie pochodzić od żadnego obiektu znanego już nauce.

Eksplorując duże zbiory danych przechwycone wcześniej przez radioteleskop dla tego samego regionu, zespół zdał sobie sprawę, że przechwycony sygnał nie był zjawiskiem wyjątkowym. Wręcz przeciwnie: gdy to, co emituje, jest aktywne, powtarza się z regularnością odległego szwajcarskiego zegara z kukułką, co 18,18 minuty.

Szwajcarska kukułka dalej

„To coś pojawiło się i zniknęło w ciągu kilku godzin podczas naszych obserwacji”., opisała Natasha Hurley Walker, lider zespołu odkrywców. „To było zupełnie nieoczekiwane. To było trochę przerażające dla astronoma, ponieważ żadne znane ciało niebieskie nie zachowuje się w ten sposób. I jest tak blisko nas – około 4000 lat świetlnych stąd. Znajduje się na przedgalaktycznym kwadracie”.

Co dziwne, przedmiotowy obiekt „obudził się” w styczniu 2018 r., a następnie przestał wysyłać sygnał w następnym miesiącu, po czym w marcu wznawiał transmisję co 18,18 minut. Jednak nic nie pojawiło się w danych za pięć lat przed tą działalnością i od tego czasu sprawa znów zapadła w ciszę.

Dlatego naukowcy próbują zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. obca cywilizacja? Wyjaśniają, że jest mało prawdopodobne, aby cechy przesyłanego sygnału odpowiadały cechom obiektu naturalnego.

READ  Windows 11 jest pełen funkcji: aktualizacja wszystkich wiadomości

Ponieważ wydaje się, że wiruje i jest wyposażony w pole magnetyczne, może być pulsar lub jeden magnetyczny, ale o dziwnych i nieznanych wcześniej właściwościach – będzie się kręcić znacznie wolniej, niż zaobserwowała to nauka.

„Prawda jest taka, że ​​kiedy wykonasz całą matematykę, wiesz, że te rzeczy powinny mieć wystarczającą moc, aby wytworzyć tego rodzaju sygnał radiowy co 20 minut”.Jak mówi Hurley Walker, jego zespół Opublikował swoje wyniki w czasopiśmie NatureWyjaśniono to na poniższym filmie.

Natasha Hurley Walker spekuluje, że „Magnetyczny o bardzo dużej rozpiętości”, długo wirujący magnetar, coś, co istnieje teoretycznie, ale nigdy wcześniej nie było obserwowane w przyrodzie. Ten typ gwiazdy również może być odpowiedzialny szybkie wybuchy radioweKolejna tajemnica natury, którą nauka stara się zrozumieć.

Bez względu na jego naturę, konieczne będzie ponowne przebudzenie instrumentu lub ujawnienie go w innych zakątkach wszechświata, aby umożliwić dalszą obserwację i zrozumienie.

Chyba że naukowcy zaprzeczają marzeniu Jak w starym amerykańskim filmieTo nie są pierwsze oznaki inteligentnego życia poza Ziemią, ukrytego w pobliżu i gotowego przybyć i powitać nas osobiście.