Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzrastają świadectwa masakry w Buczy i Borodiance, Rosja potępia „masakrę”, ale nie dostarcza dowodów

Wzrastają świadectwa masakry w Buczy i Borodiance, Rosja potępia „masakrę”, ale nie dostarcza dowodów

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Jackie Goldberg

  • Wycofanie się armii rosyjskiej z obwodu kijowskiego ujawnia zdewastowaną Ukrainę i sceny dewastacji. Wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Buczajlub Znaleziono dziesiątki ciał cywilnych Po wycofaniu się wojsk rosyjskich. Tam zadenuncjował „przestępstwa wojenne” To będzie „uznany za ludobójstwo”. Według Prokuratora Generalnego Ukrainy na tych ziemiach znaleziono 410 martwych ciał cywilów z obwodu kijowskiego, ale Rosja nadal odmawia „Zdecydowanie” Wszystko się liczy. tryb w Borodinka (60 km na zachód od Kijowa) według niej będzie gorzej Jeśli chodzi o ofiary. w wiosce mutacjaW poniedziałek znaleziono ciała burmistrza wioski, jej męża, syna i dwóch innych mężczyzn.
  • Dziesięciu cywilów zginęło, a co najmniej 46 innych zostało rannych w bombardowaniu Mikołajówna południu Ukrainy, ogłosił w poniedziałek burmistrz miasta Ołeksandr Senkiewicz.
  • Stany Zjednoczone, Kanada i Unia Europejska, po zdecydowanym potępieniu tych naruszeń, ogłosiły, że chcą: Zaostrzone sankcje wobec Rosji. Unia Europejska dyskutuje „Nagły wypadek” Nowe sankcje wobec Moskwy domagały się w szczególności Francja i Niemcy. Stany Zjednoczone postarają się o „komentarz” Rosja z Rady Praw Człowieka ONZ, poinformował w poniedziałek ambasador USA przy ONZ. Państwo niemieckie zajmie Tymczasowa kontrola nad niemieckim oddziałem rosyjskiego giganta GazpromuZ tego powodu Znaczenie podaży w energetyce z Niemiec.
  • Na ziemi sytuacja „napięcie” w każdym Część Donbasu pod kontrolą Ukrainy, na wschodziegdzie władze oczekują „Pogorszyć sytuację”. „Wróg bombarduje wszędzie”powiedział gubernator Administracji Wojskowej obwodu donieckiego Pawło Kirilenko, wezwał ludność cywilną do Wyjdź z budynku.
  • oblężone miasto portowe Mariupolna południowym wschodzie, niszczący „90%” A 40% infrastruktury być „nie refundowane”Jak poinformował w poniedziałek burmistrz miasta Vadim Boychenko.
  • więcej niż 4,2 mln Ukraińców uciekło ze swojego kraju Według danych UNHCR od inwazji z rozkazu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina 24 lutego. Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców zarejestrował w poniedziałek dokładnie 4 215 047 ukraińskich uchodźców. To o 38 646 więcej niż podczas poprzedniego niedzielnego wyniku. Od czasów II wojny światowej Europa nie widziała takiego napływu uchodźców.
READ  Czwarty uczeń umiera z powodu obrażeń po strzelaninie w liceum w Michigan

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

Przenosić. Ocaleni z Mariupola opowiadają o miesiącu pod piekłem bomb

Historia. Francja Tour of Initiatives for ukraińskich uchodźców

realistyczny. Wojna na wyniszczenie i zdobycie całego Donbasu, osie nowej rosyjskiej strategii na Ukrainie

konserwacja. Kryzysy w Rosji nie są wyjątkiem, są regułą.

chroniczny. „Ukraina nie może chrupać w unijnej poczekalni przez piętnaście lat”

pas startowy. Dlaczego tak bardzo boimy się Putina, a nie tego człowieka, który szanuje tylko równowagę sił? »

możesz znaleźć nasze życie wczoraj pod tym linkiem

Dlaczego moje pytanie nie zostało opublikowane? » : W jaki sposób Le Monde zarządza treściami podczas śledzenia na żywo