Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wznowienie walk na Pucharze Europy Alpejskich Elfów na Magny-Cours

Wznowienie walk na Pucharze Europy Alpejskich Elfów na Magny-Cours

Przy okazji drugiej rundy Pucharu Europy Alpine Elf w Magny-Cours, w ramach której rozegrane zostaną 25 zgłoszonych w tym roku pucharów Alpine A110, reprezentant Stéphane de Grudt wyjdzie na prowadzenie w 110. miejscu. odbędzie się w środę, 11 maja na Circuit Nivernais, kierowcy będą rywalizować w biegach w dniach 12-14 maja 2022 r. Zrobi to ponownie podczas kilku etapów Pucharu Europy Elfów Alpejskich w trakcie sezonu.

Doświadczony na torach asfaltowych Stéphane de Grudt wielokrotnie występował w wyścigach samochodowych. W 1992 roku Stephan de Grodt brał udział w Mistrzostwach Belgii w Turystyce, zdobywając swoje pierwsze podium, trzykrotnie wspinając się tam na kierownicy Renault Clio. Zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, ta pierwsza próba zakończyła się prawdziwym sukcesem. Zaledwie rok później belgijski kierowca wyścigowy odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tych samych mistrzostwach. Po tym sukcesie dołączył do Międzynarodowego Pucharu Clio w 1994 roku, a następnie do międzynarodowych mistrzostw Formuły 3000 z Team Vortex w 1995 roku. Trzy lata później dołączył do belgijskiego Procar, co umożliwiło mu osiągnięcie jednego z najlepszych wyników w swojej karierze. Zajmie trzecie miejsce w mistrzostwach, z 3 zwycięstwami i 6 miejscami na podium.

To doświadczenie trwało do 2000 roku, kiedy Stéphane de Grudt powrócił do singli, zajmując w następnym roku ósme, a następnie czwarte miejsce. Został wicemistrzem Beneluksu w 2001 roku z Jiva Racing. Będzie kontynuował karierę w Formule 3 Eurocup lub w Habo da Costa Formula Renault, gdzie zajmie 10. miejsce, zdobywając trzy miejsca na podium w tym samym sezonie. Ostatni sezon jako zawodowy profesjonalista w sportach motorowych będzie początkiem jego nowej kariery i zostanie uznany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów i reżyserów swojego pokolenia.

Po rozpoczęciu sezonu w Nogaro i dzięki zaangażowaniu Stefana de Grodta w Puchar Europy Albina Elfa, edycja 2022 wygląda obiecująco. Trzeba będzie liczyć na Edwina Traynarda, lidera klasyfikacji generalnej, Lucasa Frayssineta, który wygrał pierwszy wyścig w Nogaro, Philippe Bourgois jako numer jeden w klasyfikacji Gentleman oraz 22 innych zgłoszonych zawodników. Tylko sześć punktów dzieli pierwszą czwórkę w rankingu ogólnym, która będzie próbowała wspiąć się na szczyt rankingu, aby utrzymać swoją przewagę.

READ  Lollapalooza Paris 2023: Programowanie, dostęp... Wszystko, co musisz wiedzieć o paryskim festiwalu