Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykrywanie (cichych) objawów zawału serca

Wykrywanie (cichych) objawów zawału serca

W połowie wszystkich zawałów serca pierwszy ból w klatce piersiowej pojawia się na kilka dni lub tygodni przed nim. Ale nie zawsze pojawia się ból. Inne objawy powinny Cię ostrzec.

Zawał serca Z mięśnia sercowego (miokardium) występuje, gdy Tętnica zaopatrująca serce jest zablokowana przez skrzep krew. o imieniu „zawał serca„W języku potocznym wynika to z nagłego, całkowitego zablokowania tętnicy wieńcowej. Jest to: nagły wypadek. Przypomnienie B Objawy zawału serca Aby jak najszybciej odpowiedzieć, skontaktuj się z kardiologiem Alanem Furberem.

Jakie są pierwsze objawy zawału serca?

„W momencie zawału zauważamy Nagły ból w klatce piersiowej Jest sugestywny w swojej intensywności. Znajduje się z tyłu Kość piersiowa. Pacjent też to odczuje Promieniujący ból szyi i szczęki A także w Lewe ramię i dłoń. Często wiąże się to z bólem czuć się zdenerwowany, Jak w imadle. W rzadkich przypadkach ból może być podobny Oparzenia. Nie znika w spoczynku– podkreśla profesor Furber. Czasem może temu towarzyszyć ból Nudności, kołatanie serca, a nawet utrata przytomności Jeśli pacjent cierpi na zaburzenia rytmu serca lub inne choroby.

Ile czasu upłynie zanim nastąpi zawał serca?

„W połowie wszystkich zawałów serca pierwszy ból pojawia się w klatce piersiowej W kilka dni lub tygodni wcześniej Podczas ćwiczeń lub w spoczynku. Bóle te pojawiają się falami i nie trwają długo. Dlatego bardzo ważne jest uwzględnienie tego typu objawu, Kardiolog kontynuuje. W drugiej połowie przypadków Objawy pojawiają się nagle, a pierwszy ból oznacza zawał serca„.

Czy różnią się one u mężczyzn i kobiet?

Typowe objawy to Podobnie u mężczyzn i kobiet. „Tylko u starszych kobiet czasami zauważamy nietypowe formy Duszność i skrajne zmęczenie o nagłym początku Ale w zdecydowanej większości przypadków objawy są takie same„Kardiolog potwierdza.

Jakie są ciche objawy zawału serca?

W niektórych przypadkach zawał jest „cichy”, co oznacza, że ​​nie powoduje bez bólu W skrzyni. „Z drugiej strony będzie duszność. Jest to szczególnie zauważalne u diabetyków, często to czują Duszność bez bólu Co komplikuje diagnozę„Określa nasz ekspert.

READ  SpaceX wstrzymuje produkcję kapsuły kosmicznej Crew Dragon

Jakie są objawy ze strony układu pokarmowego?

W niektórych nietypowych postaciach zawału mogą wystąpić objawy żołądkowo-jelitowe.S. „Mogą to być objawy w nadbrzuszu, takie jak Zgaga, wrzody lub choroba refluksowa przełyku (GERD). Ból może przemieszczać się w górę szyi„Zauważa profesor Furber.

Jak długo utrzymują się objawy?

Dopóki zablokowana tętnica nie zostanie usunięta, ból trwa. Zawał serca to stan nagły wymagający szybkiego leczenia w celu otwarcia tętnicy wieńcowej.

Dziękuję profesorowi Alanowi Furberowi, kardiologowi.