Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykryto lokalny przypadek gorączki denga, trzeci w tym roku w Oksytanii

Wykryto lokalny przypadek gorączki denga, trzeci w tym roku w Oksytanii

Pod koniec nocy mieszkańcy Salvetat-Saint-Gillesna zachód od Tuluza, widzimy samochód rozprowadzający towar, a także ludzi w strojach roboczych przejeżdżających przez sąsiedztwo w pobliżu stadionu rugby. To nie halucynacja, ani grupa najeźdźców, ale konsekwencja gorączka Denga określone w okolicy.

Wraz z powrotem z wakacji i upałami, obecny okres jest najbardziej narażony na ryzyko replikacji wirusa, które może się rozmnożyć dzięki komar. „Po raz pierwszy od początku roku zidentyfikowaliśmy przypadek tubylczy w Haute-Garonne, to znaczy, że zainteresowani ludzie nie podróżowali do skażonego obszaru”, zauważa Jean-Sebastien Deheck, inżynier ds. warunków sanitarnych i entomolog w regionalna agencja zdrowia Kto prowadził operację informowania i zwalczania komarów.

Para, o której mowa, dotknięta poważnym wyczerpaniem, nigdy nie postawiła stopy poza Francją, ale komary tygrysie, które niedawno zaroiły się od rynsztoków, są odpowiedzialne za przenoszenie wirusa po tygodniowej inkubacji. Nie było doniesień o owadach latających w promieniu 50 metrów. Trzeba powiedzieć, że gorączka denga może przenosić się na chorobę grypopodobną. „Zmęczenie pojawia się w ciągu 1-2 godzin, bardzo nagle, towarzyszy mu ból stawów. Jest szczególny objaw, uczucie bólu za oczami, ale nie ma charakteru ogólnoustrojowego” – kontynuuje Jean-Sebastien Diehek.

Trzynaście spraw w Haute-Garonne w tym roku

W rzeczywistości organy służby zdrowia wezwały pracowników służby zdrowia w sektorze do zachowania czujności, aby nie przegapić kilku następnych dni i uniknąć wzrostu liczby przypadków. W Haute-Garonne od początku roku naliczono kolejnych 13 przypadków dengi, ale wszystkie dotyczą osób powracających z obszarów ryzyka. W całym regionie jest ich ponad trzydzieści, w tym trzech rdzennych mieszkańców Plaisance.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zachorowań, regionalna agencja zdrowia wzywa mieszkańców zainteresowanych sektorów do zakrywania się i opróżniania obszarów wodnych, na których od kilku dni rozmnażają się larwy, nawet gdy nie pada deszcz.

READ  Zastrzyk hormonalny do stymulacji dwa razy szybciej