Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykazał pozytywny wynik testu na Covid-19 i małpią ospę i dowiedział się, że ma AIDS w szpitalu

36-letni Włoch, wracający z podróży do Hiszpanii, zachorował na objawy koronawirusa i małpiej ospy, co dało mu pozytywny wynik testu. Lekarze odkryli również, że był nosicielem wirusa HIV.

Zły dzień dla 36-latka. W szpitalu z powodu objawów Covid-19 i małpiej ospy, na które cierpiał, ten Włoch również uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV. Po raz pierwszy udokumentowano taki przypadek. W literaturze naukowej. Historia została wspomniana w czasopiśmie naukowym Dziennik infekcji 19 sierpnia i przekazane przez paryski.

Wysoka temperatura, bolesne pęcherze i pęcherze

Fakty miały miejsce na początku lipca. Mężczyzna zgłosił, po dziewięciu dniach pobytu w Hiszpanii w dniach 16-20 czerwca, że ​​doświadczył wysokiej temperatury 39,5 stopni Celsjusza, zmęczenia i bólu gardła. bez zaskoczenia Wykazał pozytywny wynik testu na Covid-19 Drugiego lipca. Został zarażony wariantem Omicron BA.5.1.

ten sam dzień, Na jego lewym ramieniu pojawiły się pryszcze. Następnego dnia, 3 lipca, małe bolesne pęcherze, zmiana skórna w postaci pęcherzy pokryła wiele części jego ciała.

Dwa dni później trafił do szpitala w Katanii na wschodnim wybrzeżu Sycylii. próbki były Pozytywny na ospę małpale nie tylko… Mężczyzna jest również zarażony wirusem HIV. Jednak we wrześniu 2021 r. Włoch zdał już testnegatywny dla wirusa. Więc infekcja była niedawna.

Po kilku dniach udało mu się wrócić do domu.

Pacjent otrzymał Strovimab, leczenie przeciw Covid-19 według Najwyższy Urząd ds. Zdrowia. Do 9 lipca większość objawów ustąpiła. Był w stanie wrócić do domu i pozostaje dodatni pod względem Covid-19 i małpiej ospy, pozostając jednocześnie odizolowanym.

Młody mężczyzna powiedział lekarzom, że podczas pobytu w Hiszpanii uprawiał seks bez zabezpieczenia z innym mężczyzną. Naukowcy z czasopisma o infekcjach ostrzegają przed możliwością „koinfekcji SARS-Cov-2 i małpią ospą, szczególnie w przypadku osób, które niedawno podróżowały do ​​obszarów epidemii małpiej ospy”.

READ  Asteroida „w niebezpieczeństwie”: NASA weryfikuje szanse, że „2023 DW” uderzy w Ziemię w 2046 roku