Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyjdź z Karpat, powoli przechylając się w stronę polskiego jakobity

W Małopolsce, na południu kraju, stolica Tatr rozwija swoje dziedzictwo gastronomiczne i architektoniczne. Jesienna ucieczka na wysokości.

O pierwszym brzasku tłum faluje wokół kolejki linowej. Cień góry Casprovi Veerch zarysowuje się między chmurami. Dwadzieścia minut w kabinie wystarczy, aby osiągnąć swój szczyt jakobin (Ponad 28 000 dusz), popularny i rodzinny kurort w Górach Śródziemnomorskich (1011 m), odwiedzany przez cały rok. Dla dwugodzinnego wysiłku, zygzakowata ścieżka między majestatycznymi pędami i sosnami, drzewem podziwianym przez rzeźbiarzy, stanowi sportową alternatywę. Na 1987 m panorama jest spektakularna. Na szlakach, które przechodzą przez ten obszar pasmo karpackie, Niejawne Rezerwat Biosfery UNESCOKozice i świstaki wykorzystują ostatnie chwile odpoczynku. Od grudnia na ośnieżonych stokach zjeżdżają się tysiące narciarzy. Górskie jeziora, morze i szmaragdy znikają pod nieskazitelnie białą tarczą.

Parada dla głodnych wędrowców, Murovanic Asylum pojawia się poniżej z hojną obietnicą szarlotkaZwykła szarlotka. Poranna pora nie przeszkadza niektórym chcieć kawałekoscypek, Wędzony ser owczy był kiedyś wytwarzany przez koralowce (ludzie gór). Ale pierwszy polski produkt z chronionym postem może mieć znacznie większą historię… tak naprawdę jest Polska Pierwsze ślady sera znaleziono w pęknięciach ceramiki sprzed 7500 lat. Ten ’oscypek, Najstarszy ser na świecie?
W restauracji Góralska Tradycja w centrum Jakobina chcielibyśmy w to uwierzyć. To danie, które ma tysiąc mil od tradycyjnego stożkowego kształtu, jest udekorowane nowoczesną wersją bekonu, żurawiny i orzeszków piniowych.

Polski Père-Lachaise

Myśl Jakobianskiego pisarza architektonicznego, malarza i filozofa Stanisława Witkiewicza. Małopolska Organizacja Turystyczna

Ten bar przypominający domek dla lalek ujawnia kolejną właściwość: swoją architekturę jakobin. Ten jedyny styl narodził się w Jacobon pod koniec XIX wieku z wyobraźni pisarza, malarza i filozofa Stanisława Witkiewicza. Zainspirowany domami pasterzy samouk wyznacza zasady budowy: kamienne fundamenty, ściany ze świerku, spadziste dachy i rzeźbione ornamenty. Odchylenia są teraz rozpoznawane kosztem architektonicznego podobieństwa przestrzeni. Ale te drewniane domy to siła, jak elegancka Villa Goliba zbudowana w 1894 roku lub zaginiony kościół Jassurówka na zakręcie drogi. Wśród pochówków roślinnych i rzeźb w drewnie wpływowy dziś artysta spoczywa w grobowcu Bexovima Bryska, z miejscowego Perelasisa, otoczony przez swoich współpracowników ze środowiska artystycznego.

READ  Euro 2020 - Hiszpania / Polska: Jaki kanał, kiedy oglądać mecz na żywo?

Na początku XX wieku Villa Mariler była ich miejscem wypoczynku. To właśnie w tym dużym parku Nosolovy Park Hotel & Spa, który schronił się przed zgiełkiem miasta, latem 2020 roku otworzył swoje 139 pokoi. Pomimo solidnego, współczesnego wystroju, 5-gwiazdkowy obiekt nie zapomniał swojego dziedzictwa z dumą z drewna, łupka, marmuru i witraży w duchu Art Deco. W spa, mieszczącym się w dawnych akademikach willi, czerwone perły ludowych strojów potrafią rozładować napięcie podczas ceremonii podpisywania. Zabiegi marki Nabe wykonane są z krokusów, które wiosną okrywają tatrzańskie doliny i pozwalają uciec ich zapachowi. Z zamkniętymi oczami osiągamy orgazm.


Artykuł podróżniczy

W restauracji Góralska Tradycja Osage pracuje nad nowoczesną wersją przyozdobioną boczkiem, żurawiną i orzeszkami pinii. Góralska Tradycja / Prasa fotograficzna

Zapytać o

Z„Biuro Turystyki” Mniej polskiego iPolska Organizacja Turystyczna, Biuro w Paryżu będzie wkrótce dostępne dla podróżnych odwiedzających ten kraj.

Po inspirację blog firmy Celem jest Polska Zapewnia porady i dobre adresy w różnych dziedzinach: krajobraz, dziedzictwo, wellness, gastronomia, sztuka …

I więcej

Air France Obsługuje Paryż-Crago 3 bezpośrednie loty tygodniowo od 56 € tygodniowo. Z Krakowa do Jakoban można dojechać w 2 godziny (w weekendy spodziewane są korki). Dostępny również pociągiem.

Wybór naszych kombinacji

Schronienie od zgiełku miasta, The Nosolovy Park Hotel & Spa (Telefon: + 48 182 000 670) Przestronny węzeł sanitarny z 139 nowocześnie urządzonymi pokojami, wytworną restauracją i basenem, jacuzzi i gabinetami zabiegowymi. Relaks za wszelką cenę. Pokój dwuosobowy 130, 50 minut masażu od 55.

Najbardziej tradycyjne,Aries Hotel & Spa (Telefon: + 48 182 000 670) Położony w samym sercu tętniącego życiem Jakobinu. 99 pokoi, restauracja i spa są udekorowane duchem sałatki górskiej i luksusem. Pokój dwuosobowy od 145 od.

Nasze dobre stoły

Sklep alkoholowy Tradycja góralska (Telefon: + 48 182 000 374) Idealne miejsce, aby skosztować wszystkich specjałów regionu: Osibek, gołąbki, jelenie colosh … okolice są niesamowite, a tradycyjna muzyka zagłuszy muzyczną restaurację w regularnej oprawie, bez wpadania do kuchni.

READ  Rok po wirtualnym zakazie aborcji w Polsce kwitnie „aborcja bez granic”.

Bardziej współczesny, The STRH Bistro Art Cafe (Telefon: + 48 182 001 898) jest jedną z niewielu firm, która oferuje wiele opcji dla wegetarian. Siedzimy przy dużym wykuszu z widokiem na miasto lub na tarasie z widokiem na szczyty.