Wygrana z Polską i kwalifikacje

Reprezentacja Francji U19 kobiet zakwalifikowała się do drugiej rundy eliminacji Euro w piątek, 7 października, po wygranej z Polską (3:1, zdjęcie).

Trzy dni po znakomitym zwycięstwie na otwarciu z Irlandią Północną (5-1), Bleuettes wrócili do Polski na swój drugi mecz w pierwszej rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy w 2023 roku.

Jeśli ich początek był trudny przeciwko drużynie z Irlandii Północnej, Habs tym razem dobrze rozpoczęli grę i otworzyli wynik po dziesięciu minutach gry. Luna Ribatera (1-0, 11 miejsce) następnie zamienia się w setera Melvyn N’Tongala Przed przerwą (2-0, 43.).

Sprawy stają się trudne, gdy francuskie drzwi otwierają się z szatni Ocean Toussaint Julia Jędrzejewska (56.) została zdyskwalifikowana po błędzie na powierzchni. W liczebnej przewadze Polacy dążą do wyrównania, a Natalia Rohn (2-1, 71.) wypełnia lukę. Zwolennicy Sandrine Ringler kontratakują i otrzymują karę za faul. Coralli telecellari Zastąpiony przez Louna Ribadeira (3-1, 90 + 2.).

3

Liczba bramek zdobytych przez Lunę Ribaterę w dwóch meczach (2 rzuty karne)

Gwarantowane zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc, kobiety do lat 19 zakwalifikowały się do drugiej rundy, zaplanowanej na wiosnę przyszłego roku, przed trzecim meczem z Irlandią w poniedziałek 10 października (14:00 w Pobiedziskach).

Reakcja trenera

Sandrine Ringler : ” W porównaniu do meczu z Irlandią Północną drużyna lepiej podeszła do meczu. Byliśmy punktem kulminacyjnym na początku meczu i zostaliśmy nagrodzeni, zanim podwoiliśmy prowadzenie tuż przed przerwą. Wycofanie się naszej bramkarzy w drodze powrotnej z szatni nieuchronnie komplikowało nam zadanie, ale mimo słabego wyniku Polski dziewczyny były zjednoczone, odważne i w pełni zmobilizowane. Symbolem tego dobrego nastroju jest otrzymanie tej kary na koniec meczu. Dodatkowy duch, który wypłynął z tej grupy, był wielką satysfakcją.
Nasz pierwszy cel, czyli kwalifikacja, został osiągnięty. Pierwsze miejsce w drugiej grupie jest możliwe dzięki wygranej lub remisowi z Republiką Irlandii. Ale trzecim celem dla moich graczy jest wygranie naszych trzech meczów i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to osiągnąć..