Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wycieczki i rozrywka – 10 filmów do obejrzenia na platformach streamingowych

Wycieczki i rozrywka – 10 filmów do obejrzenia na platformach streamingowych


W każdą niedzielę Le Méridional prezentuje najlepsze nowości na platformach streamingowych.https://youtu.be/ZsOB_Q2sKoc

Beckhama :

🎞️ Data premiery w serwisie Netflix: 4 października 2023 r

🕙 Czas trwania : Małe serie

📽️ Płeć: film dokumentalny

😉 dystrybucja: Davida Beckhama, Victorii Beckham i Erica Cantony

🧾 streszczenie: Beckham to czteroczęściowy dokument przedstawiający kulisy życia światowej gwiazdy piłki nożnej i prawdziwej ikony kultury. David Beckham to jedno z najbardziej znanych nazwisk na świecie, ale kto go tak naprawdę zna? Jego historia miała swoje wzloty i upadki: skromne dzieciństwo we wschodnim Londynie, niezachwianą determinację w dążeniu do zwycięstwa i ciągłą walkę między ambicjami, miłością i rodziną. Serial ten, pełen niespodzianek, śledzi życie sportowca i rekonstruuje osobistą historię jednego z najbardziej znanych i szpiegowanych sportowców wszechczasów.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Netflixa

Wszystko teraz:

🎞️ Data premiery w serwisie Netflix: 05 października 2023 r

🕙 Czas trwania : seria

😂 Płeć: Komediodramat

😉 dystrybucja: Sophie Wilde, Niamh McCormack, D Ahluwalia

🧾 streszczenie: Kiedy 16-letnia Mia wraca do domu po długiej hospitalizacji z powodu zaburzeń odżywiania, powraca do chaosu szkoły średniej i odkrywa, że ​​jej koledzy z klasy kontynuowali swoje nastoletnie życie bez niej. Uzbrojona w niekończącą się listę rzeczy do zrobienia, w towarzystwie trzech najlepszych przyjaciół i nowej miłości na horyzoncie, zanurza się w świat imprez, romantycznych spotkań i pierwszych pocałunków. Ale wkrótce zrozumie, że w życiu nie da się wszystkiego przewidzieć.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Netflixa

uczciwa gra:

🎞️ Data premiery w serwisie Netflix: 06 października 2023 r

🕙 Czas trwania : 1 godz. 53 min

😱 Płeć: podniecenie

😉 dystrybucja: Phoebe Dynevor, Alden Ehrenreich i Eddie Marsan

🧾 streszczenie: Nieoczekiwany awans w funduszu inwestycyjnym stawia dwójkę młodych kochanków na skraj rozstania i grozi zrujnowaniem czegoś więcej niż tylko ich niedawnego zaręczyn.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Netflixa

READ  Chloe Mortaud wyszła za Deana: Panna France powiedziała „tak” Iris Mittenaere i Valerie Pageيري

I był gwiazdą:

🎞️ Data wyjścia: 11 października 2023 r

🕙 Czas trwania : 2h 17d

🎭 Płeć: dramat

😉 dystrybucja: Jirayo la ongmani, sokolawat kanarot, noengthida sophon

🧾 streszczenie: W 1970 roku ekipa filmowa podróżowała po Tajlandii, zabawiając entuzjastyczną publiczność dubbingiem na żywo wielkich klasyków lokalnego kina.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Netflixa

Pogrzeb:

🎞️ Data premiery w Prime Video: 13 października 2023 r

🕙 Czas trwania : seria

😂 Płeć: Komediodramat

😉 dystrybucja: Tommy Lee Jones, Jamie Foxx i Bill Camp

🧾 streszczenie: Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami właściciel domu pogrzebowego Jeremiah O’Keefe wzywa charyzmatycznego prawnika Williego E. Gary’ego, aby uratował rodzinny biznes, gdy transakcja nie powiedzie się. Nastroje rosną, a śmiech płynie wraz z nieprawdopodobną więzią duetu, który w tej inspirującej i triumfalnej historii demaskuje korporacyjną korupcję i niesprawiedliwość rasową.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Najlepsze wideo

Biurko Legend:

🎞️ Data premiery w Canal+: 12 października 2023 r

🕙 Czas trwania : seria

🎭 Płeć: Dramat, szpieg

😉 dystrybucja: Mathieu Kassovitz, Florence Laurette Kyle, Jean-Pierre Darussan

🧾 streszczenie: W DGSE (Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Zewnętrznego) wydział zwany Biurem Legend (BDL) zdalnie kontroluje najważniejszych agentów francuskich służb wywiadowczych: tajemnice. Zanurzeni we wrogich krajach, ich misją jest identyfikacja osób, które mogą zostać zwerbowane jako źródła informacji wywiadowczych. Działają w cieniu, „pod mitem”, czyli pod sfabrykowaną tożsamością i przez wiele lat żyją w trwałej dualności.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Kanał +

zbędny:

🎞️ Data premiery w Canal+: 13 października 2023 r

🕙 Czas trwania : seria

🕵️ Płeć: Policjant

😉 dystrybucja: Sofiane Khamis, Ophélie Pau, Theo Christine

🧾 streszczenie: W BRI Versailles, historycznej jednostce specjalizującej się w przestępczości zorganizowanej, Said stoi na czele zespołu elitarnych młodych policjantów, którzy są zarówno lekkomyślni, jak i kompetentni. Były członek sił specjalnych zastępuje Patricka, charyzmatycznego dowódcę, który zbudował swoją legendę jako funkcjonariusz policji dzięki 20-letniej współpracy z Erikiem, przywódcą paryskiego klanu półświatka. Saeed będzie musiał znaleźć swoje miejsce w swojej grupie, jednocześnie zapobiegając wybuchowi wojny gangów pomiędzy rodziną Erica a rodziną braci Hassani. Ale to nie zależało od Patricka, który był zdeterminowany, aby wrócić na czoło, jeśli Saied odmówi zajęcia stanowiska w tej kwestii, która grozi podpaleniem stolicy.

READ  Koszykówka: drużyna Basketball African League (BAL) na Quai 54

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Kanał +

Hipokrates:

🎞️ Data premiery w Canal+: 13 października 2023 r

🕙 Czas trwania : seria

🎭 Płeć: Dramat, medyczny

😉 dystrybucja: Louise Burgoyne, Alice Belaidi, Zachary Chasriod

🧾 streszczenie: Szpital publiczny na obrzeżach dużego miasta. Po zabiegach zdrowotnych lekarze na oddziale chorób wewnętrznych pozostają przez 48 godzin zamknięci w swoich domach. Trzej niedoświadczeni stażyści i koroner, którzy jeszcze się nie znają, będą musieli współpracować, aby samodzielnie zarządzać oddziałem i pacjentami. Ale kwarantanna trwa…

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: Kanał +

Polska krajem pod napięciem :

🎞️ Data premiery Arte: 10 października 2023 r

🕙 Czas trwania : 51 minut

📽️ Płeć: Filmy dokumentalne i reportaże

🧾 streszczenie: W związku ze zbliżającymi się wyborami do legislacji zaplanowanymi na połowę października polski reżyser Marcin Wierczewski wyruszył na spotkanie z rodakami z jednym pytaniem: „Kochana Polsko, co się z Tobą dzieje?” Pozwala nam zanurzyć się w polskim społeczeństwie, które jest bardziej podzielone niż kiedykolwiek wcześniej.

Prawdziwym punktem zwrotnym w Polsce były wybory w 2015 roku ultrakonserwatywnego rządu. Partia Prawo i Sprawiedliwość, znana ze swoich nacjonalistycznych i eurosceptycznych postaw, w dalszym ciągu atakowała niezależność sądownictwa, wolność prasy, a nawet prawa kobiet. Aby zaprotestować przeciwko tym autorytarnym ekscesom, 4 czerwca, w rocznicę pierwszych na wpół wolnych wyborów w Polsce, które zakończyły się historycznym zwycięstwem Solidarności w 1989 r., na ulicach demonstrowało ponad 500 000 osób. Wciąż jednak możliwe jest, że PiS liczy na silne poparcie, m.in. Pośród młodych ludzi. W miarę zbliżania się wyborów legislacyjnych zaplanowanych na 15 października społeczeństwo mobilizuje się… i jest podzielone.

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: arte.tv

Kobiety, życie, wolność – Rewolucja irańska

🎞️ Data premiery Arte: 12 października 2023 r

READ  Quinté PMU - DU TROT Wielka Prognoza Ruchu Narodowego na 30 marca 2022 r.

🕙 Czas trwania : 53 minuty

📽️ Płeć: Filmy dokumentalne i reportaże

🧾 streszczenie: Rok po zamachu, który podpalił Iran, ten dokument, wykorzystując potajemnie zrobione zdjęcia i zeznania, opowiada o feministycznym i popularnym powstaniu, które wywarło ogromny wpływ.

Kiedy dowiedziałem się o morderstwie Mahsy, moją pierwszą reakcją był gniew„, zeznaje Narges Mohammadi, która śledziła wydarzenia w więzieniu Evin, w którym jest przetrzymywana. W przejmującym liście, odczytanym przez irańską aktorkę na wygnaniu Golshifteh Farahani (która zeznawała w filmie), ta działaczka na rzecz praw człowieka wspomina także swoją pokojową walkę z „ Religijny, mizoginistyczny i tyrański reżim „I trudne warunki jego przetrzymywania.
16 września 2022 r. w Teheranie zamordowanie przez policję młodej kobiety Mahsy Amini po jej aresztowaniu pod zarzutem „noszenie hidżabu z naruszeniem prawa” doprowadziło do bezprecedensowego buntu. W ciągu kilku godzin powstał spontaniczny ruch wokół wiecowego hasła: „Kobiety, Życie, Wolność”. Po raz pierwszy kobiety wraz z mężczyznami i studentami przejęły inicjatywę: masowo wyszły na ulice i zdjęły zasłony, znienawidzony symbol Republiki Islamskiej. Liczba ludności Iranu, we wszystkich regionach i grupach społecznych łącznie, rośnie. Sieci społecznościowe płoną. Diaspora (od 5 do 8 milionów Irańczyków) przejmuje władzę i cały świat odkrywa skalę tej mobilizacji: czy tym razem uda się obalić reżim teokratyczny?

🍿 Gdzie obejrzeć ten film: arte.tv