Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wśród konserwatystów nasila się wyścig o sukcesję

Wśród konserwatystów nasila się wyścig o sukcesję

Wyścig o miejsce Borisa Johnsona kurczy się bez kandydata Jeszcze nie wykorzystano decydującej przewagi. W czwartek, 14 lipca, po drugiej turze głosowań w brytyjskiej Konserwatywnej Izbie Reprezentantów, rywalizowało tylko pięciu pretendentów do przywództwa partii większościowej w Izbie Gmin – a tym samym do stanowiska premiera USA. .

Rishi Sunak, były sekretarz skarbu, którego rezygnacja 5 lipca była ostatecznym ciosem dla osłabłego w skandalu Borisa Johnsona, zajmuje pierwsze miejsce z 101 głosami. Ale sekretarz stanu ds. handlu Penny Mordaunt, prawie nieznana opinii publicznej, liczy 83 osoby i korzysta z zadziwiającej dynamiki, podczas gdy trzecia poważna kandydatka na najwyższe stanowisko, sekretarz stanu Liz Truss, ma 64 zwolenników. .

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Boris Johnson: Od głośnego zwycięstwa do chaotycznego upadku, trzy lata zamieszania

Kimi Badenouch i Tom Tugendhat, niespodzianki w tej wewnętrznej prawyborach, mogą być teraz za późno, z odpowiednio 49 i 32 głosami, na rundy głosowania, które będą odbywać się codziennie, od 18 lipca, aż pozostanie tylko dwóch kandydatów. Następnie liczba członków Partii Konserwatywnej osiągnie w sierpniu 180 000 do wyboru między duetem, a ostateczny wynik ma nastąpić 5 września.

Który z trzech faworytów – Rishi Sunak, Benny Mordaunt czy Liz Truss – wejdzie na Downing Street? Nikt nie zaryzykowałby ostatecznych spekulacji w tej superszybkiej kampanii, która na razie naznaczona jest gorzkimi wymianami i kiepskimi debatami.

chwalenie się patriotyzmem

42-letni Rishi Sunak liczy na swoje doświadczenie w rządzie i powagę – obiecuje Brytyjczykom obniżki podatków tylko wtedy, gdy inflacja zostanie opanowana. Ten zamaskowany zwolennik Brixie został wbrew swojej woli kandydatem umiarkowanego skrzydła partii. Zwolennicy Borisa Johnsona robią co w ich mocy, aby go pokonać, oskarżając go o wykorzystanie jego upadku. Nadine Doris, Minister Kultury oskarża go o udział w ” Cięcia ” Aby zapłacić premierowi za wyjazd.

READ  Pożar na wyspie Lesbos doprowadził do ewakuacji turystów i mieszkańców

Skontaktował się również Jacob Rees-Mogg, minister ds. możliwości Brexitu „socjalista” Pan Sunak, były zarządzający funduszem hedgingowym i jeden z najbogatszych polityków w kraju. Co ciekawe, to 46-letnia Liz Truss, była zwolenniczka Remain w Unii Europejskiej, ma poparcie prawego skrzydła partii. Trzeba powiedzieć, że broniła entuzjastycznie Ustawa o protokole Irlandii PółnocnejUstawa ta rodzi pytania dotyczące ważnych części traktatu brexitowego, który zdaniem Brukseli narusza międzynarodowe zobowiązania kraju.

52,54% tego artykułu zostało do przeczytania. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.