Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski zaprasza europejskich weteranów do walki na Ukrainie

świadomy bycia „cel” Priorytet sił rosyjskich Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski obiecał w piątek 25 lutego pozostanie w Kijowie pomimo natarcia sił rosyjskich. Drugiego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę wojska ukraińskie walczyły z armią rosyjską na obrzeżach stolicy, Kijowa. Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał armię ukraińską do: ” przejąć „ A obalenie prezydenta Zełenskiego i jego świty opisane „Neo-naziści” Oparte na „narkotyki”.

Wieczorem prezydent Ukrainy wysłał mu odpowiedź, w której zamieścił nagranie wideo, w którym pojawia się ze swoimi doradcami przed gmachem prezydenckim: „Wszyscy jesteśmy tutaj, nasi żołnierze są tutaj, obywatele, społeczność, wszyscy jesteśmy tutaj, aby bronić naszej niepodległości, naszego państwa”ogłasza pan Zełenski.

Wołodymyr Zełenski powiedział również, że rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidenem. Na ŚwiergotPowiedział, że omawiał zaostrzenie sankcji wobec Moskwy, amerykańską pomoc obronną dla Kijowa i koalicję antywojenną.

„Europa jest wystarczająco silna, by powstrzymać tę agresję”

Rano, w piątek, Zełenski zaprosił Europejczyków z doświadczeniem bojowym do wyjazdu na Ukrainę do walki z armią rosyjską. „Jeśli masz doświadczenie bojowe i nie chcesz już patrzeć na wahania swoich przywódców politycznych, możesz przyjechać do naszego kraju, aby bronić EuropyPan Zełenski powiedział. Jak będziesz się bronić, jeśli będziesz zbyt wolny, by pomóc Ukrainie? Anulowanie wiz dla Rosjan? Wyloguj [du réseau interbancaire] Szybki? Całkowita izolacja od Rosji? Dzwonisz do ambasadorów? Embargo na ropę? Dziś wszystko powinno być na stole, bo to jest zagrożenie dla nas wszystkich, całej Europy. » „Europa jest wystarczająco silna, by powstrzymać tę agresję”upierał.

Przeczytaj także Kryzys na Ukrainie: czy możemy wykluczyć Rosję z międzybankowej sieci SWIFT?

Zełenski zaprosił również Rosję do rozmów z Ukrainą. Rosja prędzej czy później będzie musiała z nami porozmawiać. Porozmawiaj o tym, jak zakończyć walki i powstrzymać inwazję. Im wcześniej rozpocznie się ta rozmowa, tym mniej strat poniesie sama Rosja ”.Jak mówi w tytule wideo. A wieczorem Rosja zaproponowała Ukrainie prowadzenie rozmów w stolicy Białorusi Mińsku. Ukraina odpowiedziała, że ​​woli dyskusję w Warszawie.

Kreml konsekwentnie odmawia rozmów z Ukrainą, mimo wielokrotnych próśb prezydenta Ukrainy przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji w czwartek. Ukraiński prezydent powiedział nawet na kilka godzin przed rozpoczęciem rosyjskiej kampanii wojskowej, że bezskutecznie próbował dotrzeć do Putina.

Le Monde z Agence France-Presse i Reuters

READ  Wideo - „To najgorszy dzień w moim życiu”: Pierwszy dzień bez Amerykanów w Kabulu