Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wołodymyr Zełenski z siłami ukraińskimi w obwodzie charkowskim

Wołodymyr Zełenski z siłami ukraińskimi w obwodzie charkowskim

Rosja twierdzi, że w ciągu ostatnich 24 godzin zabiła 300 ukraińskich żołnierzy

w Niedzielny komunikat prasowy Na stronie rosyjskiego Ministerstwa Obrony Moskwa twierdzi, że zniszczono „Duży magazyn broni i amunicji” Dla mnie Krzywy Róg, miejsce urodzenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w obwodzie dniepropietrowskim. Armia rosyjska twierdzi również, że w ciągu ostatnich 24 godzin uderzyła w kilka celów wojskowych w Donbasie i regionie Charkowa na północy. Według tego raportu, naloty zniszczyły 53 cele wojskowe, a pociski trafiły w kilkaset celów.

W następstwie rosyjskich nalotów ponad 300 [soldats ukrainiens] Do 50 jednostek sprzętu wojskowego i specjalnego Sił Zbrojnych Ukrainy zostało zabitych i zniszczonych”, W komunikacie prasowym wymieniono również ukraińską broń zniszczoną od początku ofensywy, w tym 183 samoloty, 128 śmigłowców i 1049 dronów.

Ukraina przedstawiła również ocenę strat materialnych i ludzkich, które rzekomo wyrządziła Rosjanom. Według tego, jak Rosja straciła w ten sposób 30 150 żołnierzy od 24 lutego, a na poziomie fizycznym 1338 czołgów, 3270 pojazdów opancerzonych, 631 dział artyleryjskich, 203 wielokrotnych wyrzutni rakiet, 2240 pojazdów i zbiorników paliwa, 504 drony…

Wszystkie te liczby należy traktować z ostrożnością ze względu na nieodłączne ryzyko reklamowe i trudność – a nawet niemożliwość – w obecnym stanie rzeczy, aby je zweryfikować. w długim rozwoju Opublikowany 16 maja na Twitterze, Amerykanin Michael Kaufman, dyrektor badań nad Rosją w Naval Analytics Center w Arlington i jeden z najlepszych analityków konfliktu, stwierdził, że zginęło od 7000 do 15 000 rosyjskich żołnierzy, z rozsądną średnią 10 000 do 12 000 zabitych. Armia ukraińska nie ujawniła żadnych danych o liczbie zabitych w swoich szeregach, z wyjątkiem zachodniego źródła wojskowego Wspomniany kilka dni temu w Le Monde Straty są nie mniejsze niż ich wysokość w obozie rosyjskim.

Po stronie fizycznej znajduje się strona internetowa Oryx, która zawiera listę wszystkich potwierdzonych lub udokumentowanych strat wraz ze zdjęciami i raportami 525 sprzętu wojskowego zniszczonego po stronie ukraińskiej (1105, jeśli liczyć te uszkodzone, porzucone lub porzucone) oraz 2428 po stronie rosyjskiej (4172, jeśli liczyć wszystkie te, których już nie można używać). dla samolotów bojowychOryx naliczył 51 zniszczeń w obozie ukraińskim, 27 w arsenale rosyjskim.

READ  Kijów twierdzi, że odzyskał kontrolę nad połową Siewierodoniecka