Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Źródło rakiety, która spadła w Polsce, przerwa w dostawie prądu…aktualizacja sytuacji

Wojna na Ukrainie: Źródło rakiety, która spadła w Polsce, przerwa w dostawie prądu…aktualizacja sytuacji

Jedna czwarta kraju jest pozbawiona prądu. prawie „czwarty” Według danych amerykańskich, w środę, dzień po zmasowanym rosyjskim ataku, w wyniku którego 15 listopada na ukraińskie miasta i infrastrukturę wystrzelono około stu rakiet na ukraińskie miasta i infrastrukturę, wielu mieszkańców Ukrainy zostało pozbawionych prądu. „Celowe obranie za cel cywilnej sieci energetycznej, powodując nadmierne szkody uboczne i niepotrzebne cierpienia ludności cywilnej, jest zbrodnią wojenną”. Szef sztabu USA Mark Milley powiedział podczas konferencji prasowej: Zatem w przyszłym tygodniu będzie „trudny” Dla mieszkańców obwodu kijowskiego wojewoda Oleksij Kuleba ostrzegł, ponieważ „Zniszczenia są wielkie” I „Spodziewamy się (…), że temperatura spadnie do -10 stopni Celsjusza”.

Te rosyjskie ataki mają miejsce cztery dni po upokarzającym wycofaniu się wojsk rosyjskich z części obwodu chersońskiego, w tym z miasta o tej samej nazwie na południu, po ponad ośmiu miesiącach okupacji. Ambasador Rosji we Francji potwierdził, że we wtorek rakiety spadły na Kijów i kilka ukraińskich miast „Nie uderzył w cele cywilne”. Dotknęły natomiast obszary mieszkalne w Kijowie. „Nasze wojsko postawiło sobie cele, czyli infrastrukturę energetyczną. Te cele udało się osiągnąć.” – dodaje Aleksander Makojonow.

Bezpieczeństwo nuklearne jest zagrożone „Wczorajsza (wtorkowa) przerwa w dostawie prądu wyraźnie pokazuje, że sytuacja w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony na Ukrainie może nagle się pogorszyć, zwiększając ryzyko wystąpienia awarii nuklearnej”. – poinformował w oświadczeniu Rafael Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

READ  „Będziemy za tobą tęsknić, mój bracie”, zniknięcie komika Jamala Debbouze było zdruzgotane